امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138279
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حمیدرضا ترقی مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی عصر امروز پنجشنبه در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حمیدرضا ترقی مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی عصر امروز پنجشنبه در نشست تخصصی نقش احزاب اسلامی در وحدت امت اسلامی در هتل استقلال تهران، اظهار کرد: سال‌ها است که ضرورت وحدت و همگرایی احزاب اسلامی جهان به منظور دفاع از حقوق اساسی مسلمانان و مقابله با توطئه‌ها و دسیسه‌های سازمان‌یافته دشمنان اسلام را همه احساس می‌کنیم.

وی افزود: دشمنان اسلام و مسلمین با استفاده از تفرقه و تشطط مسلمانان آسیب‌های فراوانی را به امنیت، اقتصاد و هویت مسلمانان وارد ساخته و اسلام آمریکایی و اسلام انگلیسی را در قالب گروه‌های افراطی، تکفیری و تروریستی را به جنگ اسلام ناب محمدی فرستاده‌اند.

مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: حزب مؤتلفه اسلامی در سال 2007 با درک این شرایط سخت و دشوار جهان اسلام اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی را در ایران برگزار کرد تا بستر وحدت و انسجام احزاب اسلامی جهان به مرور فراهم و حرکت منسجم و تشکیلاتی برای دفاع از حقوق مسلمانان و مقابله با تهدیدات دشمنان در بین نخبگان جوامع اسلامی شکل بگیرد.

ترقی خاطرنشان کرد: این حرکت و اقدام در طی این هفت سال گذشته به علت حوادث، جنگ‌ها و چالش‌های پیش آمده در منطقه از قبیل جنگ 33 روزه، 22 روزه و 55 روزه،‌اوضاع بحرین، عراق و آذربایجان کند پیش رفت و اینک هم زمان با هفته وحدت و سالگرد ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص) و با کمک و حمایت مجمع تقریب مذاهب بار دیگر با همت و اقبال شما شکل خواهد گرفت.

به گفت وی توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا و انگلیس موانع زیادی را بر سر راه همگرایی در جهان اسلام ایجاد کرده است و اقدامات جریانات تکفیری و تروریسم نیز چهره رحمانی، صلح‌دوستانه و منطقی اسلام را زیر سوال برده است.

مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید در برابر تهدیدات و مشکلات علیه مسلمانان به دفاعی مشترک بپردازیم و همبستگی هویتی جهان اسلام را تقویت و حضور احزاب را در ائتلاف‌های منطقه‌ای فعال‌ تر و جدی‌تر بگیریم.

به اعتقاد ترقی امروز احزاب بهترین و کارآمدترین ابزار در دیپلماسی وحدت اسلامی به شمار می‌رود که می‌توانند وحدت اسلامی را از طریق تعامل، تبادل و تفاهم همه‌جانبه و مستمر بین مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی محقق سازد.

وی ادامه داد: احزاب که مرکب از نخبگان سیاسی و فکری جوامع سیاسی هستند قادرند،‌ حصارها و تنگناهای فکری و سیاسی را شکسته و برداشت‌ها و تحلیل‌های اعضای خود را تصحیح و زیرساخت‌های اجتماعی امت واحده را تحکیم ببخشند.

ترقی تأکید کرد: ما باید تلاش کنیم به همت احزاب اسلامی مناسبات جوامع اسلامی را بر پایه وحدت شکل دهیم و اجازه ندهیم که این مناسبات بر پایه تکفیر به یک نزاع مداوم و جنگی بی‌امان که خواسته و توطئه صهیونیستی و انگلیسی است شکل بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها