امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138290
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره افراد مسئولی ...

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره افراد مسئولی که دو تابعیتی هستند، گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران ایجاب می‌کند که در این شرایط، مجلس برای شفافیت این موضوع طرحی را تهیه کند و خیلی سریع در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: گرچه در لابه‌لای بعضی قوانین اشاره‌ای به این مسئله می‌کند که مسئولان باید ایرانی باشند ولی هیچ‌کجا تصریح نکرده است که یک ایرانی که دارای تابعیت خارجی است، نمی‌تواند در جمهوری اسلامی مسئولیت قبول کند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: متأسفانه ما امروز در بعضی از بخش‌های این دولت و سمت‌های بسیار مهمی که در اطراف مسئولان بزرگ دولت است افرادی را می‌شناسم که دارای تابعیت دوگانه هستند و ارتباطاتی هم بین آنها با بعضی از کشورها به دلیل سابقه و تحصیلاتی که در آن کشورها داشتند، وجود دارد و در جایگاه‌ حساسی هم هستند که امنیت ملی ایجاب می‌کند که طرحی دوفوریتی تهیه شود و در دستور قرار بگیرد و گمانم هم این است که بلااستثنا، بدون هیچ‌گونه مخالف و موافقی این طرح دوفوریتی رأی می‌آورد زیرا همه موافقند که مسئولان باید زندگی شفافی داشته باشند و هیچ‌گونه تابعیتی جز تابعیت ایران را نپذیرفته باشند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه یک زمانی هم در مجلس هفتم زمینه این‌ بحث‌ها به وجود آمد که به نتیجه‌ای نرسید، گفت: لذا ضروری است که این‌کار با فوریت انجام شود. حتی اگر تا سال تمام نشده این بحث به سرانجام برسد، خیلی بهتر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دستگاه قضایی می‌تواند مبتنی بر این قضیه سریعاً تصمیم بگیرد و مجلس هم می‌تواند تحقیق و تفحصی داشته باشد و از طریق مجاری ذی‌ربط استخراج کند که چه کسانی دارای تابعیت دوگانه هستند که امروز سمت‌های اجرایی مهم، متوسط و حتی ضعیف را در این کشور به عهده دارند.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: قطعاً دستگاه‌های مسئول بعد از اثبات اینکه مسئولی دارای تابعیت دوگانه است می‌تواند وی را از آن مسئولیت خلع کند و نکته‌ای که وجود دارد این است که ملت ایران این را نمی پذیرند که فردی در جایگاهی در دولت سمت داشته باشد و هم‌زمان تابعیت آمریکا یا کشور دیگری را هم داشته باشند.

وی در خاتمه گفت: ولی ضرورت دارد که این طرح که یک ماده واحده‌ای می‌تواند باشد، تصویب شود و خیلی هم بحث‌بر نیست؛ ضمن اینکه تحقیق و تفحص هم باید صورت بگیرد تا کشف شود که در چه تعداد و در چه سطحی این افراد مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها