امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138294
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مدیریت بحران در کشور اظهار داشت: مدیریت بحران در سه حوزه تقسیم‌بندی می‌شود که ...

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مدیریت بحران در کشور اظهار داشت: مدیریت بحران در سه حوزه تقسیم‌بندی می‌شود که قانون‌گذاری، تعامل دستگاه‌ها در بحران و آموزش و فرهنگ‌ سازی قبل از بحران است.

وی ادامه داد:‌ در قانون‌گذاری‌ها در بعضی از بخش‌‌ها می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و در حال حاضر نیز نیاز به اصلاح بعضی از مواد قانونی در مدیریت بحران است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در وضعیت عادی براساس قانون همه دستگاه‌ها در استان مؤظف هستند در طول سال از نماینده عالی دولت که در استان، استاندار؛ در شهرستان، فرماندار و در بخش، بخشدار است، تبعیت کنند ولی در مواقع بحرانی هر یک از دستگاه‌ها کار خود را انجام می‌دهند و از ستاد خاصی تبعیت نمی‌کنند که این موضوع موجب گسترده‌تر شدن بحران می‌شود. بنابراین نیاز است که در قبل از بحران تمامی دستگاه‌ها جمع شود و وظایف مربوطه را اعلام کند.

طلا بیان داشت: در شهر تهران که پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور است، در شرایط عادی بحران مدیریت داریم چه برسد به هنگامی که حادثه‌ طبیعی رخ می‌دهد.

وی یادآور شد: در طوفان اخیر پایتخت از 20 دقیقه قبل مسئولان با خبر شدند ولی باز هم با مشکلاتی در این بین مواجه بودیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حوزه اجرا دستگاه‌ها با هم هماهنگ نیستند و این تداخل و ناهماهنگی پیامدهای خوبی در بحران نخواهد داشت.

طلا یادآور شد: آموزش و فرهنگ‌سازی در بحران باید در دستگاه‌های مختلف داده شود و در اولویت مدارس و حتی مهدکودک‌ها قرار گیرد.

وی افزود:‌ متأسفانه در بحران‌هایی که رخ می‌دهد معلوم نیست چه کسی حرف آخر را می‌زند، بنابراین در بحران نیاز به یک نقشه و متولی درست داریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها