امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138304
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر فانی وزیر آموزش و پرورش در نخستین همایش جلوه‌های ایثار و تقدیر ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر فانی وزیر آموزش و پرورش در نخستین همایش جلوه‌های ایثار و تقدیر از معلمان فداکار کشور که در حال حاضر در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است، در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه «خبر خوب وزیر آموزش و پرورش برای معلمان چیست؟»، اظهار داشت: خبرهای خوب را رسانه ها از سوی سخنگوی دولت اعلام کردند، اما در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز باید اعلام کنم که این موضوع قطعی شد که تا آخر سال 93 تقدیم مجلس شود.
وی ادامه داد: امیدواریم با تقدیم این لایحه و تصویب نمایندگان مجلس، انگیزه فرهنگیان و شایستگی مهارت‌های حرفه‌ای آنان افزایش یابد.
فانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا 20 درصد فوق‌العاده شغل معلمان ابتدایی به نتیجه رسیده است؟»، گفت: به نتیجه رسیده است، اما قرار نیست همه مسائل را رسانه‌ای کنیم.
وی در خصوص مذاکراتی که با بیمه‌ها برای سپرده‌گذاری ویژه دانش‌آموزان شده است، بیان داشت: چند پیشنهاد از سوی بیمه‌های مختلف داشتیم و مذاکراتی را انجام دادیم، ولی هنوز به نتیجه نهایی و قطعی نرسیدیم.
وی اضافه کرد: پیشنهادات مختلفی مطرح شده است و معلوم نیست با کدام پیشنهاد موافقت شود، اما هر زمان که به نتیجه نهایی برسیم، حتما اعلام می‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص بحث استفاده از تبلیغات در مدارس، اظهار داشت: در حال مطالعه هستیم تا از امکانات مدارس و فضاهایی که داریم در زمینه تبلیغات متناسب با فرهنگ حاکم بر مدرسه استفاده کنیم.
* مدارس ویژه که ضوابط لازم را پیدا نکنند به مدرسه عادی تبدیل می‌شوند
به گزارش فارس، فانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «برخی از مدارس هیأت امنایی نتوانستند به استانداردهای لازم برسند»، گفت: اگر تمام مدارس نمونه دولتی و هیأت امنایی و استعدادهای درخشان ضوابط لازم را پیدا نکنند، به مدرسه عادی تبدیل می‌شوند.
وی تأکید کرد: ضوابط را با توجه به مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش ابلاغ کردیم و فرصت دادیم که مدارس خودشان را با این ضوابط تطبیق دهند؛ در غیر این صورت سال تحصیلی آینده در رابطه با بعضی از مدارس که خودشان را با شرایط تطبیق ندادند، تصمیم جدیدی می‌گیریم.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص جشنواره جلوه‌های معلمی نیز بیان داشت: سال گذشته که معلم مریوانی سرش را برای همدردی با دانش‌آموزش تراشید، توفیق داشتم با وی در دفتر کارم دیدار داشته باشم و همانجا اعلام کردم که در ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر بزرگوار اسلام، جلوه‌های خاص معلمی را به نماشی خواهیم گذاشت.
وی تصریح کرد: امروز اولین جشنواره را شاهد هستیم و شاید بخاطر اولین بار بودن، نتوانستیم آن طور که شایسته است فعالیت کنیم، اما امیدواریم این حرکت آموزش و پرورش تشویق بیشتری برای همکاران ایثارگر شود؛ هرچند همه ایثارگر هستند و با تلاش کار می‌کنند و ما نیز وظیفه داریم جلوه‌های ایثار، گذشت، تلاش و نوآوری را پاس بداریم.
فانی در خصوص آخرین وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی نیز، گفت: کمیته‌ای مأموریت پیدا کرده است تا درباره این موضوع کار کند و هنگامی که به نتیجه برسیم، اعلام می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار