امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138307
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی در نخستین جشنواره جلوه‌های معلمی و در تجلیل از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی در نخستین جشنواره جلوه‌های معلمی و در تجلیل از معلمان فداکار آموزش و پرورش با ذکر یاد و خاطره 36 هزار دانش‌آموز و 5 هزار فرهنگی شهید، گفت: دو شهید بزرگوار رجایی و باهنر از نمادهای آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به این مطلب که پیامبر اسلام خود را معلم می‌دانست، گفت: امشب در اولین جشنواره جلوه‌های معلمی در خدمت همکاران خوبم هستم، ان‌شاءالله این حرکت ادامه خواهد یافت و ما در سال‌های آینده در معرفی همکاران خودمان موفق‌تر خواهیم بود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: گرچه همه معلمان ایثارگر هستند، اما ما در تلاش هستیم تا با معرفی تعدادی از معلمان به جامعه آنها را الگوی سایرین قرار دهیم.
وی با اشاره به تحولات تکنولوژیکی و اجتماعی موجود در جهان، گفت: امروز کشور و جهان با چالش‌های جدی همراه است که به تبع تحولات تکنولوژیکی و اجتماعی به جامعه تحمیل شده است.
فانی ادامه داد: این تحولات ایجاب می‌کند که نظام‌های تعلیم و تربیت در پاسخگویی به آنها مجهز باشد، ما اگر با برنامه مشخص با این تحولات مواجه شویم می‌توانیم آنها را مدیریت کنیم، در غیر این صورت تحولات ما را مدیریت خواهند کرد.
فانی، نظام تعلیم و تربیت را دارای ارکان مختلفی خواند و تصریح کرد: کلیدی‌ترین رکن نظام تعلیم و تربیت در مواجهه با تحولات معلم است که تأثیر زیادی دارد و با تعلیم و تربیت می‌توان تحولات را مدیریت کرد.
وی خاطرنشان کرد: این معلم است که با رفتار، ایثار، گذشت و رفتار بیرون و داخل کلاس خود تأثیر جدی بر دانش‌‌آموز می‌گذارد.
وی با ذکر خاطرات خود از دوران دانش‌آموزی، گفت: وقتی خودمان خاطراتمان را از دوران دانش آموزی مرور می‌کنیم، متوجه می‌شویم که رفتار یک لحظه‌ای معلمان تأثیر عمیقی روی ما گذاشته است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش‌آفرینی معلمان در 105 هزار مدرسه کشور، گفت: این معلمان باید رفتار شهروندی سازمانی داشته باشند به این معنا که فراتر از وظیفه خود عمل کنند.
فانی با اشاره به صحبت‌های معلم فداکار مریوانی، گفت: من همشهری این معلم فداکار هستم، چرا که در سال 60 و زمانی که وی کلاس ابتدایی بود، به مدت 4 سال در کردستان تدریس کردم. من نیز به مانند او معتقدم که تلاش معلمان باید فراتر از وظیفه باشد و البته که همینطور نیز هست.
وی افزود: اقدام فراتر از وظیفه بدون انتظار پاداش است، چرا که ایثارگر پاداش خود را از خدا می‌گیرد و بدون هیچ چشمداشتی و تنها در راستای رضای خدا حرکت می‌کند.
وزیر آموزش و پرورش با ذکر نام و یاد شهید همت، گفت: این شهید بزرگوار هم خود فرهنگی بود و هم همسرش و البته شهدای بسیاری به مانند شهید همت داریم که من وی را به عنوان نمونه نام بردم.
فانی، اظهار امیدواری کرد که این حرکت آموزش و پرورش ادامه داشته باشد و بتواند با این قبیل اقدامات، در راه الگوسازی برای جامعه موفق باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها