امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138312
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایتelections.uz ، ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان مصوبه‌ای را در خصوص ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایتelections.uz ، ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان مصوبه‌ای را در خصوص تاسیس 14 حوزه انتخاباتی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهور این کشور که در تاریخ 29 مارس سال جاری میلادی (فروردین ماه سال 1394) برگزار می‌شود را به تصویب رساند.

بر اساس گزارش بخش مطبوعاتی ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان، حوزه‌های انتخاباتی در جمهوری خودمختار«قره قلپاقستان»، شهر تاشکند و 12 استان دیگر تاسیس شده است.

بر اساس قانون انتخابات ازبکستان، معرفی نامزدها برای ریاست جمهوری 65 روز قبل از انتخابات آغاز و 45 روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری به پایان خواهد رسید.

احزاب سیاسی از حق پیشنهاد نامزدها برای ریاست جمهوری برخوردار هستند و آنها می‌توانند نامزد را از ترکیب اعضای حزب خود و یا حزب دیگری معرفی کنند.

 بر اساس این گزارش، شعبه‌های حوزه‌های انتخاباتی ریاست جمهوری باید 2 ماه قبل از روز انتخابات ریاست جمهوری تاسیس شوند.

مجموع واجدین شرایط انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان حدود 20 میلیون و 800 هزار نفر هستند.

اخیرا در ازبکستان انتخابات مجلس برگزار شد و در آن 4 حزب سیاسی از جمله حزب «دموکراتیک خلق ازبکستان»، حزب «لیبرال دموکراتیک ازبکستان»، حزب «دموکراتیک ملی ازبکستان ملی تیکلانیش» (رستاخیز ملی) و «حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان»(عدالت) حضور داشتند.

انتخابات اعضای مجلس سنای ازبکستان نیز روزهای 13 و 14 ژانویه سال 2015 میلادی (23 و 24 دی‌ماه سال 1393) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها