امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138313
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ کابینه آلمان روز 7 ژانویه ( 17 دی ماه) موافقت کرد که برای یکسال دیگر دو سکوی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ کابینه آلمان روز 7 ژانویه ( 17 دی ماه) موافقت کرد که برای یکسال دیگر دو سکوی پرتاب موشک پاتریوت این کشور را در جنوب ترکیه حفظ کند.
این دو سکوی پرتاب بعنوان بخشی از مأموریت «ناتو» برای دفاع از مرزهای ترکیه با سوریه در جنوب ترکیه مستقر شده است.

طبق حکم کابینه آلمان که به تأیید پارلمان نیاز دارد، حدود 400 نفر از نظامیان آلمانی اجازه خواهند داشت تا ژانویه 2016، در ترکیه که یکی از اعضای ناتو است، خدمت کنند.

آمریکا، آلمان و هلند اوایل سال 2013 بعد از آن سکوی پرتاب موشک پاتریوت را در جنوب ترکیه مستقر کردند که دولت آنکارا از ناتو درخواست کرد به دلیل تشدید تنش‌ها در سوریه، از قلمرو این کشور محافظت کنند.

طبق این گزارش، مشارکت هلند در این برنامه پایان ماه ژانویه سال جاری میلادی به پایان می‌رسد و قرار است، اسپانیا جایگزین این کشور شود.

«رجب طیب اردوغان»، نخست‌وزیر ترکیه، چندی پیش تأکید کرد که استقرار سامانه پدافند موشکی پاتریوت تنها برای حفاظت از مرزهای این کشور مستقر خواهد شد و گفت که تصمیمات ترکیه متکی بر تامین منافع ملی این کشور است.

به گفته منابع ترک هر یک از کشورهای آلمان، هلند و آمریکا حدود 400 سرباز در مرزهای مشترک ترکیه و سوریه در شهرهای قهرمانماراش، آدانا و قازیانتپ مستقر دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها