امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138316
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایتuz24.uz، مدیر اداره بخش ثبت ورود و خروج اتباع وزارت کشور ازبکستان گفت: ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایتuz24.uz، مدیر اداره بخش ثبت ورود و خروج اتباع وزارت کشور ازبکستان گفت: تغییرات ایجاد شده در قانون مهاجرت روسیه در ارتباط با مهاجرت شهروندان برخی کشورهای مستقل مشترک المنافع به این کشور به شهروندان ازبکستان تعلق نمی‌گیرد و شهروندان ازبکستان با پاسپورت «دیجیتالی» به روسیه سفر می‌کنند.

سرگرد«سنجر قاسم‌اف» افزود: گذرنامه دیجیتالی شهروند ازبکستان یک گذرنامه واحد است و با آن مردم کشور ما چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور می‌توانند مسافرت کنند.  

قاسم‌اف همچنین اظهار داشت: مثل گذشته لازم نیست برای ورود شهروندان ازبکستان به روسیه در داخل گذرنامه برچسپ چسپانده شود، چون بین ازبکستان و روسیه روابط بدون ویزا برقرار است.   

از اول ژانویه(دی‌ماه) سال 2015 در قوانین مهاجرت روسیه تغییراتی ایجاد شده که طبق آن ورود شهروندان ازبکستان، تاجیکستان و برخی از دیگر کشورهای مستقل مشترک المنافع بدون گذرنامه خارجی به قلمرو روسیه ممنوع اعلام شد.

این منبع گفته است که برای شهروندان بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و همچنین برای اتباع قرقیزستان که در حال الحاق به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار دارند و شهروندان اوکراین که برای کار به روسیه سفر می‌کنند، این قانون استثنا است.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها