امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138324
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
مسعود شجره مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به ...

مسعود شجره مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت اسفبار حقوق بشر در آمریکا، انگلیس و غرب و همچنین سکوت نهادهای حقوق بشری در دنیا، گفت: بحث حقوق بشر در حالت فعلی مانند چماقی است که غرب علیه شرق و همچنین شرق علیه غرب از آن استفاده می‌کند.

وی گفت: اصالتی باید برای حقوق بشر در دنیا قائل شد و نباید کارها و اقداماتی انجام شود که این حقوق زیر پا گذاشته شود و از آن طرف هم اگر حقوق بشری ضایع شد باید اقداماتی برای اعتراض نسبت به این عدم رعایت حقوق بشر صورت گیرد.

شجره با تاکید بر اینکه متأسفانه هم‌اکنون در غرب اصالتی برای حقوق بشر قائل نیستند، گفت: حقوق بشر در غرب به صورت ابزاری بر علیه برخی گروه‌های مخالف منافع غرب استفاده می‌شود.

مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن اظهارداشت: وقتی حضرت علی (ع) برای قاتل خود حق و حقوق مبنی بر آزاد کردن دستان بسته‌اش قائل است و وقتی یک حاکم اسلامی برای قاتل خود حقی را در نظر می‌گیرد نشان دهنده آن است که از زمان‌های دور در اسلام، حقوق بشر رعایت می‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه هم‌اکنون با تمام ادعاهایی که بیان می‌شود حقوق بشر در غرب به هیچ وجه رعایت نمی‌شود و حتی در وقایع افغانستان، عراق، سوریه، نیروهای غربی حقوق اشخاص را زیر پا می‌گذارند و هیچ استثنایی در زمینه عدم رعایت حقوق بشر در آمریکا و اروپا وجود ندارد در حالیکه هیچ عکس‌العملی نسبت به عدم رعایت حقوق بشر در دنیا صورت نمی‌گیرد.

شجری گفت: غرب در حال قتل‌عام مسلمانان آفریقای مرکزی و دنیاست و این زنگ خطری برای جهان اسلام است.

وی افزود: یکی از دلایل عدم رعایت حقوق بشر در غرب این است که در دنیای غرب فلسفه‌ای در حال اجراست که مسلمانان را جزء بشر به حساب نیاورند و آنها را گروهی غیرخودی بپندارند.

مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن تصریح کرد: غرب متخصص جا انداختن امور غلط به نفع خود است و همین وضعیت ضد حقوق بشری علیه مسلمانان را در دهه 90 میلادی علیه ملت مسلمان بوسنی و هرزگوین انجام و اقداماتی مبنی بر قتل‌عام آنان صورت می‌گرفت ضمن اینکه در جنگ جهانی دوم نیز نازی‌ها علیه برخی از شهروندان اروپایی نیز جنایت‌هایی را انجام دادند.

وی اظهارداشت: وقتی کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کرد بومیان این قاره را فاقد روح و شایسته رفتارهای حیوانی دانست و هم‌اکنون همان عقاید مدرن شده کریستف کلمب در ایالات متحده و غرب علیه مسلمانان در حال اجراست.

شجری خاطرنشان کرد: غرب قوانین ضد تروریسم را برای دور نگه داشتن برخی افراد مخالف خود تصویب و به اجرا در آورده است تا منافع خود را در این راه کسب کند که در حقیقت اثر قوانین ظالمانه آن بر روی مسلمانان است.

وی افزود: متأسفانه اگر کلیسای مسیحیان و کنیسه یهودیان آتش بگیرد صدای اعتراضی دنیا علیه مسلمانان بر می‌خیزد و انگشت اتهام را به سوی آنان می‌گیرند در حالیکه وقایع اخیر در غرب به وضوح نشان داده که افراد بسیار تندرو و افراطی که همگی آنها اصالتی غربی دارند مسئول این جنایت‌ها هستند.

مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن تصریح کرد: فرهنگ پیاده‌شده در غرب مبنی بر اینکه حقوق مسلمانان با دیگر اعضای بشر فرق می‌کند به دنبال آن است که تنفر بر علیه مسلمانان را تقویت کند.

وی اظهارداشت: گروه‌های تکفیری و تروریستی مانند داعش و جبهه‌النصره به هیچ عنوان نمونه‌ای از مسلمانان نیز به حساب نمی‌آیند ولی غرب به دنبال آن است که به جوامع خود وحشی بودن مسلمانان را ثابت کند و این موضوع را به همه مسلمانان تعمیم دهد.

شجره با تاکید بر اینکه گروهک تکفیری داعش بیشتر مسلمان می‌کشند تا غیرمسلمان، گفت: کشورهای اسلامی برای از بین بردن این گروهک باید به همدیگر کمک کنند.

مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن با تاکید بر اینکه حکام عربستان و بحرین به هیچ وجه به دنبال رعایت حقوق بشر برای شهروندانشان نیستند، اظهارداشت: اگر حقوق بشر در این کشورها اجرا شود یک شبه حکام آنان از بین خواهند رفت.

شجره با تاکید بر اینکه عربستان سعودی و بحرین در حال حکومت استکباری علیه ملت خود هستند، خاطرنشان کرد: پادشاهی 99 ساله و زورگو که در سوریه آتش‌افروزی راه انداخته و در مصر درگیری بوجود آورده است هیچگاه کارکردی در زمینه رعایت حقوق بشر نخواهد داشت.

وی افزود: مسلمانان حاضر در غرب باید با رفتارهای خود به دنبال تقویت حقوق بشر باشند تا نگاه‌ها به سمت آنها جلب شود و شهروندان غربی به رعایت حقوق بشر در اسلام پی ببرند.

شجره با تاکید بر اینکه حقوق بشر تبعیضی در غرب به دلیل فرهنگ تبعیضی آن است، گفت: باید مسلمانان معیارهای اصلی حقوق بشری اسلام را اجرا و آن را تبلیغ کنند و رسانه‌های اسلامی نیز وظیفه انتشار گسترده آن را بر عهده داشته باشند.

مسئول کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران در لندن خاطرنشان کرد: باید انجمن‌های حقوق بشری و همچنین رسانه‌های اسلامی در این زمینه تقویت شوند تا بتوانیم با آن، جریان‌سازی کنیم ضمن اینکه رعایت حقوق بشر توسط مسلمانان در دنیا باید توسط رسانه‌های اسلامی نقل قول رسانه‌ای شود.

وی در پایان گفت: ارگانهای خبری و NGOهای جدید برای اینکه جایگزین نهادها و گروه‌های حقوق بشری دروغین در غرب شوند باید راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار