امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138325
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «تالانت سلطان‌اف» رئیس مرکز ملی پژوهش‌های استراتژیک قرقیزستان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «تالانت سلطان‌اف» رئیس مرکز ملی پژوهش‌های استراتژیک قرقیزستان وابسته به ریاست جمهوری این کشور در دیدار با مقامات چینی اعلام کرد: در کشور قرقیزستان شرایط مطلوبی برای شرکای خارجی در زمینه سرمایه‌گذاری به وجود آمده است.

در این دیدار که مدیران برخی شرکت‌های چینی نیز حضور داشتند، وی پیوستن قرقیزستان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را فرصت جدیدی برای همکاری سودمند با شرکای چینی دانست.

این مقام قرقیز در ادامه افزود: در قرقیزستان شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی هم به لحاظ فضای سیاسی و اقتصادی و هم از نظر دسترسی به بازار بزرگ 180 میلیونی این حوزه، وجود دارد زیرا مالیات پایین، نیروی کار ماهر و انرژی ارزان از مزیت‌های این کشور است.

در این ملاقات، طرفین همچنین امکان ایجاد همکاری نزدیک در چارچوب کمربند اقتصادی پیرامون «جاده ابریشم» را بررسی کردند.

علاقه‌مندی بیشکک برای مشارکت در پروژه جاده ابریشم در حالی است که اخیرا «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در دیدار با «آرگین‌بیک مالابایف» مدیرکل شرکت ملی راه‌آهن قرقیزستان موسوم به «قرقیز تمیرجولی» مسائل مربوط پروژه راه‌آهن قرقیزستان – چین را مورد بررسی قرار داد.

رئیس جمهور قرقیزستان قبلا نیز از علاقمندی بیشکک برای اتصال به راه‌آهن منطقه‌ای ایران- ترکمنستان- قزاقستان خبر داده بود.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار