امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138328
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، دیپلمات‌های ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، دیپلمات‌های مکزیکی روز گذشته اعلام کردند که این کشور با وجود دستگیری اعضای مهم باند قاچاق مواد مخدر طی 6 سال اخیر، همچنان دارای تصویری خشن و ناامن می‌باشد.

دیپلمات‌های مکزیکی که در ایالات متحده آمریکا به سر می‌برند و از این چهارشنبه بیست و ششمین نشست سالانه هیئت دیپلماتیک را در شهر «مکزیکوسیتی» پایتخت این کشور برگزار خواهند کرد، بیانیه‌های اعتراض آمیز خود را بدون ذکر نام به روزنامه «لاخورنادا» فرستادند.

آنها همچنین تصریح کردند که تا این لحظه هنوز نتوانسته‌اند با آمریکا و اروپا پیرامون موضوعاتی چون آموزش و پرورش، علم و تکنولوژی و مبادلات تجاری که طی نشست 2 سال گذشته مطرح شده بود به توافق برسند و علت چنین مسئله‌ای آگاهی از ناامنی موجود در کشور می‌باشد که خشونت آن را به بار آورده است.

طبق یکی از بیانیه‌های منتشر شده توسط وزارت امور خارجه مکزیک، برنامه نشست مذکور موضوعاتی چون پیشرفت‌ها و چالش‌های اجرای اصلاحات اصلی ترویج یافته توسط دولت  «انریکه پنیا نیتو» رئیس‌جمهور این کشور در حوزه‌هایی چون انرژی، ارتباطات و حمل و نقل، دارایی عمومی و بخش مالی، آموزش و پرورش، امور سیاسی – انتخاباتی و رواج حاکمیت قانون را در دستور کار خود خواهد داشت.

بیست و ششمین نشست سالانه سفرا و دیپلمات‌ها طی روزهای 8 و 9 ژانویه (18 و 19 دی 93) در مرکز وزارت امور خارجه مکزیک در «مکزیکوسیتی» برگزار خواهد شد و مقامات این نهاد و کارکنان دیگر سازمان‌های دولت فدرال، فرمانداران، سخنرانان مشهور ملی و بین‌المللی در آن شرکت خواهند داشت.

نشست مذکور با یک نهار کاری در کاخ ملی، مقر ریاست جمهوری مکزیک به همراه «پنیا نیتو» به پایان خواهد رسید؛ وی طی دیدار اخیر خود از ایالات متحده آمریکا به طور گسترده‌ای مورد اعتراض شهروندان مکزیکی مقیم این کشور قرار گرفت.

میزان بالای خشونت در مکزیک

بر خلاف بیانیه‌های دیپلمات‌ها و طبق داده‌ها و اطلاعات دبیرخانه ملی امنیت عمومی مکزیک،  آمار رسمی قتل ‌ها در این کشور آمریکای لاتینی بیانگر مسئله متفاوتی هستند.

نهاد مذکور در 29 جولای 2014 (7 مرداد 93) اعلام کرد که طی 19 ماه کاری دولت «پنیا نیتو»، ماهانه 2 هزار و 900 قتل اتفاق افتاده که برابر با میزان متوسط 700 قتل در طول هفته و 100 قتل در یک روز می‌باشد، و به طور کلی طی این مدت 55 هزار و 325 مورد قتل در این کشور رخ داده است.

مسئله خشونت در مکزیک پس از حادثه ناپدید شدن 43 دانش‌آموز عادی مدرسه عادی شهری «رائول ایسیدورو بورگوس» شهر «ایگوآلا» واقع در ایالت جنوبی «گررو» در 26 سپتامبر 2014 (4 مهر 93) شدت بیشتری پیدا کرده است؛ جوانان مذکور توسط نیروهای پلیس محلی مورد سرکوب قرار گرفته و طبق شواهد به باند جنایی «گرروس اونیدوس» تحویل داده شده‌اند.

تاکنون، تنها جسد یکی از دانش‌آموزان ناپدید شده به نام «آلکساندور مورا بنانسیو» یافت شده و در 6 دسامبر 2014 (15 آذر 93) توسط کارشناسان آزمایشگاه پزشکی قانونی دانشگاه «اینسبروک» اتریش از طریق دی‌ان‌ای مورد شناسایی قرار گرفته است؛ بقایای جسد وی درون یک کیسه پلاستیکی یافت شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها