امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138331
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع آمریکا امروز پنج شنبه اعلام کرد که تعدادی از ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع آمریکا امروز پنج شنبه اعلام کرد که تعدادی از پایگاههای نظامی خود را در اروپا تعطیل خواهد کرد.

براساس این گزارش، آمریکا قصد دارد 15 پایگاه و سایت نظامی خود را به کشورهای میزبان واگذار و پرسنل نظامی ارتش خود را به مناطق دیگر منتقل کنند. این تصمیم باعث صرفه جویی سالانه 500 میلیون دلار برای آمریکا خواهد شد.

وال استریت نوشت، این تغییرات شامل خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی «میلدن هال» در انگلیس خواهد بود و یکی از بزرگترین موارد تعطیلی پایگاههای نظامی پس از پایان جنگ سرد است.

بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا، پایگاههای ارتش آمریکا در آلمان، بلژیک و هلند که بیش از 1100 پرسنل نظامی در آن مشغول کار هستند نیز طی سالهای آینده تعطیل میشوند. این تصمیم همچنین باعث از بین رفتن 1500 فرصت شغلی بومی در کشورهای میزبان نیز خواهد شد.

درک شولت معاون امنیتی وزیر دفاع آمریکا در این زمینه گفت: واشنگتن به دنبال آن است که تاثیرات محلی این تغییرات کم باشد و در این زمینه به کشورهای اروپایی کمک خواهد کرد.

وی در عین حال افزود: واشنگتن همچنان متعهد به ناتو و حضور نظامی در خاک اروپا است.

به دلیل کاهش بودجه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون سال گذشته نیز تغییراتی در برخی از پایگاههای خود در سراسر جهان ایجاد کرد و از تعداد نیروهای خود به ویژه در اروپا کاست.

این تصمیم همچنین در راستای تغییر استراتژی نظامی آمریکا از خاورمیانه به شرق آسیا ارزیابی می‌شود مساله‌ای که اگر چه تاکنون محقق نشده است اما واشنگتن تلاش می‌کند آن را عملی کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها