امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138336
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صدراعظم آلمان بر باقی ماندن تحریم‌های اتحادیه اروپا ضد روسیه تا زمان رفع دلایل ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صدراعظم آلمان بر باقی ماندن تحریم‌های اتحادیه اروپا ضد روسیه تا زمان رفع دلایل وضع آن تاکید کرد.

آرسنی یاتسنیوک نخست‌وزیر اوکراین که برای دیدار با مقامات آلمانی به برلین رفته، امروز با آنگلا مرکل دیدار کرد. این دو در کنفرانس خبری مشترک هم شرکت کرده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش  خبرگزاری «تاس» روسیه، آنگلا مرکل لغو تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه را به رفع دلایل وضع آنها منوط و مشروط کرد و گفت: «دلایل خاصی برای اعمال تحریمها ضد روسیه وجود داشته و احتمال لغو آنها وجود دارد اگر که این دلایل از بین برود».

مقام ارشد آلمانی به وضعیت شبه جزیره کریمه و الحاق آن به روسیه هم اشاره کرد؛ الحاقی که با مخالفت اتحادیه اروپا و آمریکا مواجه شده است. وی بدون اشاره به جزئیات گفت: «در موضوع کریمه، پیشرفت حاصل کردیم و من در این مساله امید کمی دارم».

مرکل افزود: «درباره دیگر موارد تحریمهای اتحادیه اروپا باید گفت که آنها به دنبال دخالتها در امور شرق اوکراین اعمال شد. توافقات مینسک ابزاری است که با آن ما قادر به اقدام در جهت معکوس کردن تحریمها خواهیم بود اگر شرایط آن فراهم شود».

اشاره خانم صدراعظم به توافقات مینسک، توافق و مذاکرات آتش‌بسی بود که بین دولت اوکراین، روسیه و مخالفان روسگرای شرق اوکراین و با حضور اتحادیه اروپا حادث شده است.

مرکل همچنین به نشست چهارجانبه موسوم به «چهارجانبه نورماندی» بین اوکراین، روسیه، آلمان و فرانسه که قرار است 15 ژانویه در پایتخت قزاقستان برگزار شود هم اشاره کرد و گفت: «وزرای خارجه چهار کشور در حال کار درباره محورهای این نشست هستند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها