امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138338
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا مبلغی جدید را در قالب وامهای میان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا مبلغی جدید را در قالب وامهای میان مدت به اوکراین کمک می‌کند.

اتحادیه اروپا در تازه ترین اقدام خود در قبال بحران اوکراین و در جهت حمایت از دولت غربگرای حاکم کی‌یف، اعطای وامهای میان مدت به این کشور به ارزش 1.8 میلیارد یورو را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این میزان کمک که باید توسط پارلمان اروپا و شورای وزرای اتحادیه اروپا تصویب شود، به منظور کمک به چالش‌های اقتصادی دولت اوکراین اختصاص داده شده است.

در بیانیه منتشر شده روز پنجشنبه کمیسیون اروپا آمده است: «اوکراین با چالشهای اقتصادی و مالی شدیدی روبرو است».

در همین ارتباط ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا گفت: «اوکراین تنها نیست و اروپا در کمک به اوکراین، متحد و یکپارچه است؛ اقدامات ما از حرف زدن‌های ما قوی تر است».

به گفته این خبرگزاری، این کمکها، سومین کمک اقتصادی اتحادیه اروپا به اوکراین از سال 2010 محسوب می‌شود و بروکسل تنها در سال 2014 1.36 میلیارد یورو به کی‌یف کمک کرده است.

این خبر در حالی منتشر شده که «جورج سوروس»، میلیارد معروف آمریکایی که به پدر انقلاب‌های رنگی شهرت دارد، با توصیه به سران غرب خواهان ارسال کمک‌های مالی کلان به اوکراین برای شده و گفت: کشورهای اتحادیه اروپا باید برای مقابله با خطر روسیه هزینه‌های دفاعی اوکراین را تامین کنند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها