امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138341
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیساریای عالی انتخابات مصر اعلام کرد که اولین انتخابات پارلمانی این کشور پس از برکناری ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیساریای عالی انتخابات مصر اعلام کرد که اولین انتخابات پارلمانی این کشور پس از برکناری محمد مرسی از 21 مارس سال 2015 در خارج از این کشور آغاز می‌شود.

همچنین در داخل مصر هم در روزهای 22 و 23 مارس(2 و 3 فروردین 1394) رای گیری برای انتخاب نمایندگان جدید پارلمان مصر برگزار می‌شود.

مجلس پیشین مصر که سال 1391 انتخاب شده‌بود و اخوان اکثریت کرسی‌های آنرا در اختیار داشت توسط شورای عالی نظامی منحل شد. اگرچه محمد مرسی رییس‌جمهور مصر پس از ریاستش این حکم را لغو کرد ولی با اصرار دادگاه قانون‌اساسی او کاری از پیش نبرد و دو مجلس منحل ماند.

پس از سرنگونی محمد مرسی توسط ژنرال عبدالفتاح السیسی این دومین انتخابات پارلمانی در مصر است و این کشور در طی دو سال گذشته فاقد مجلسی برای قانونگذاری بوده است.

انتخابات در شرایطی برگزار خواهد شد که دولت مصر تاکید کرده که اجازه حضور اخوان المسلمین در این انتخابات را نمی‌دهد و همزمان حزب جریان مردمی مصر که ریاست آن را حمدین صباحی نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری مصر بر عهده دارد اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی این کشور حضور نخواهد داشت.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها