امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138349
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه ترکیه‌ای «تودی زمان» طی یادداشتی تحت عنوان «حرکت یمن ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه ترکیه‌ای «تودی زمان» طی یادداشتی تحت عنوان «حرکت یمن به سمت ایران& raquo; نوشت:یمن جزء اولین کشورهایی بود که بعد از وقوع بیداری اسلامی در سال 2011  در تونس، ناآرامی‌ها در آنجا نیز گسترش یافت  .

بر اساس این گزارش، «علی عبدالله صالح» رییس جمهور سابق این کشور در 27 فوریه سال 2012 از قدرت کناره گیری کرد و این سمت را به «منصور هادی» سپرد.

به دنبال فعل و انفعال‌های یمن ،ایران با وجودی که از این کشور فاصله دارد با عدم فرصت سوزی از جنبش انقلابی حوثی‌ها حمایت کرد و با کمک این حمایت جنبش حوثی و انصارالله که شاخه نظامی آن می‌باشد، هم اکنون خود مبدل به دولتی در درون دستگاه حکومتی یمن شده‌اند.

به دنبال وقوع ناآرامی‌ها در یمن به ویژه در سال 2014، نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح نیز به حوثی‌ها پیوستند. این نهضت هم اینک تقریبا بیشتر یمن را در کنترل خود دارد.

این روزنامه نوشت:بزرگترین حمایت از حوثی‌ها در خارج از این کشور  یعنی ایران صورت می‌گیرد و بسیاری از مبارزین حوثی در اردوگاه‌های های حزب الله لبنان آموزش می بینند.

در انتهای این یادداشت آمده با تاکید بر موقعیت مناسب ایران در فعل و انفعالات یمن آمده است:قدرت گرفتن حوثی‌ها در داخل دولت یمن  منجر به تقویت موضع ایران در خاورمیانه می‌شود و تاثیر شگرفی بر عربستان سعودی خواهد داشت. افزایش نفوذ ایران در یمن کابوس عربستان سعودی خواهد بود زیرا این مسئله باعث نفوذ این  کشور به استان‌های شرقی عربستان سعودی نیز می‌شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها