امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138363
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «محیط امن» از جدیدترین آثار سفیرفیلم برای نخستین بار در پنجمین ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «محیط امن» از جدیدترین آثار سفیرفیلم برای نخستین بار در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران شد.

«محیط امن» به کارگردانی حمید مهاجرانی و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، با بررسی نیازهای شرعی افرد در جامعه اسلامی، حکومت را در کنار ابزارهای سلبی، موظف به فراهم آوردن ابزارهای ایجابی در جهت برطرف کردن آن نیاز ها می شمارد. «محیط امن» در واقع مستندی در بررسی ایرادات قانونی برای ایجاد محیطی امن و سالم در جامعه است.

این فیلم بیان می کند اگر افرادی نیاز فردی مشروعی دارند که با قواعد و قرادادهای جمعی سازگار نیست، حکومت اسلامی و جامعه موظف است به جای منع یا بی‌تفاوتی نسبت به آن نیاز، وسایل یا محیط امنی برای رفع نیاز فردی وی فراهم کنند.

در این مستند 17 دقیقه ای در گفت‌وگو با کارشناسان دینی و تربیتی مختلفی از جمله حجت‌السلام محمدرضا زائری، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر پیشین آموزش و پرورش و... سه سوژه اصلی بررسی می شوند. روزه‌خواری در ملا عام، استراحتگاه برای دانشجویان دختر در دانشگاه و حجاب دانش‌آموزان دختر در کلاس مدرسه از جمله این سوژه‌ها هستند.

این فیلم پس از جشنواره مردمی فیلم عمار توسط سفیرفیلم منتشر خواهد شد. آنونسی از این فیلم منتشر نشده را می توانید در ادامه مشاهده کنید:انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار