امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138366
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه قطر عصر روز چهارشنبه 17 دی ماه  با حضور"أحمد بن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه قطر عصر روز چهارشنبه 17 دی ماه  با حضور"أحمد بن عبدالله آل محمود& quot; معاون وزیر کشورقطر و دکتر "حمد بن عبدالعزیز الکواری" وزیر فرهنگ قطر با حضور موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران  فعالیت خود را به مدت ١٠ روز آغاز کرد.

این موسسه به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با هدف معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ، بروشور و توزیع فرم ثبت نام بیست و هشتمین نمایشگاه بین الملی کتاب تهران ونمایش 250 عنوان کتاب در زمینه های مختلف از قبیل ایرانشناسی، کودک و نوجوان، نقاشی، شعر، آموزش خط و زبان فارسی در این دوره از نمایشگاه حضوری فعال دارد.

دراین دوره از نمایشگاه علاوه به فروش مستقیم کتاب توسط ناشران قطری و خارجی شرکت شرکت کننده ، برنامه های متنوع فرهنگی دیگری نیز برگزار می شود.از جمله نمایشگاه نمایش آثار هنری ، موسیقی، تأتر و برنامه های ویژه کودکان یک تا ٤ ساله ، برگزاری نشست های تخصصی.

در ادامه بخش بزرگی از نمایشگاه به نمایش کتاب های پر فروش در کشورهای امریکا ، انگلستان و نیز کتاب های دانشگاهی و کودکان اختصاص پیدا کرده است. وزارت فرهنگ و میراث نیز راهنمای کتاب های عرضه شده در نمایشگاه را به دو صورت دیجیتالی و چاپی آماده سازی کرده است. در این لیست چاپی ١٤5٢١ عنوان کتاب ذکر شده است که ١٢٢٧١ عنوان به زبان عربی و ٢٢٥٠ عنوان به سایر زبان ها می باشد.

همچنین در نسخه دیجیتال ١٠٩٠٥٥ عنوان که شامل ٩٧٥٦١ عنوان به زبان عربی و ١١٤٩٤ را به عنوان به سایر زبان ها آماده سازی شده است. این کتاب ها مربوط به سال ٢٠١٤ است که بعد از زمان مقرر عناوین آن به نمایشگاه رسیده است.

در این نمایشگاه مرکز اطلاع رسانی برای بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است و٨٠ ناشر برای اولین بار حضور دارند که در مجموع ٥٠٦ ناشر از سراسر جهان در این رویداد فرهنگی مشارکت دارند. آن گونه که وزیر فرهنگ قطر بیان داشته،در این دوره بر فرهنگ عربی بسیار تاکید شده است.

همچنین برنامه های قصه خوانی برای کودکان و نوجوانان ، برنامه های هنری از جمله نقاشی و کاردستی ، نمایش تأتر ، کارگاه چگونگی ساخت فیلم کوتاه و دیگر مسابقات طراحی شده است که همه این فعالیت ها برای تشویق کودکان به کتابخوانی است

در این دوره از نمایشگاه کشور" برزیل" به عنوان مهمان ویژه  حضور دارد. انتخاب برزیل در پی نامگذاری سال ٢٠١٤ به عنوان سال فرهنگی قطر- برزیل بوده است

تعداد زیادی از نویسندگان و متفکران در ١٨ برنامه و نشست تدارک دیده شده شرکت خواهند نمود. از جمله نویسنده های قطری حاضردراین برنامه ها می توان به "عبدالعزیز آل محمد"، دکتر"نبیه القاسم" و نیز دکتر"اکمل دین احسان اغلو"، خانم "سوزان عابد"، دکتر "خالد عزب"، دکتر"فیصل الحفیان"، محمد"همام فکری"،" یوسف ذنون"، "امیر تاج السر"، دکتر"زغلول النجار"و "الشاعر احمد الشهادی" و دکتر "هیثم الخواجه" و"عائشه الکواری"،" الروائی احمد ابودهمان" و دکتر"عائشه المناعی" اشاره نمود.

هم چنین دو برنامه شب شعر برای دو شاعر درگذشته قطری به نامهای "سمیع القاسم" و" حسن توفیق" برگزار می شود 

بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب دوحه قطر از تاریخ ١٧ تا ٢٧ دی ماه در محل همایش های ملی این کشور از ساعت ٩ تا13 و 16 تا 22 دایرمی باشد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها