امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138388
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 17
شیخ «محمد حسین» مفتی اعظم قدس و سرزمین‌های فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، ابتکار ...

شیخ «محمد حسین» مفتی اعظم قدس و سرزمین‌های فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، ابتکار امام راحل در نامیدن روزهای بین دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول سال هجری قمری (ولادت رسول گرامی اسلام به روایت اهل تسنن 12 ربیع الاول و بنا به روایت اهل تشیع 17 ربیع الاول بوده است) به نام هفته وحدت بین مسلمانان را بسیار خوب ، جامع و وحدت آور توصیف کرد.

وی افزود: پیامبر بزرگ اسلام «رحمة للعالمین» است و می‌خواهد فرزندان امت اسلامی در سایه میلاد مبارک ایشان با یکدیگر همبستگی داشته باشند.

مفتی اعظم فلسطین تاکید کرد: مناسبات دینی مسلمانان اقتدار امت اسلامی، اتحاد و ضرورت یکپارچگی آنها در مواجهه با خطرات و تهدیدات را طلب می‌کند.

شیخ حسین در ادامه سخنان خود بار دیگر ابتکار امام راحل را برترین ایده توصیف کرد و گفت: بهترین سخن در روزهای میلاد حضرت رسول اکرم ضرورت وحدت و کنار رفتن اختلافات و تفرقه در شرایط تلخی است که امت اسلامی با آن روبرو است، پیامبر خدا برای همه امت اسلامی زاده شد.

مفتی کل قدس و سرزمین‌های فلسطینی هشدار داد: هر گونه اختلاف بین ملت‌های اسلامی تنها به سود کافران و استعمارگرانی است که طمع چپاول ثروت کشورهای اسلامی را در سر می پرورانند.

شیخ حسین تفرقه افکنی بین اهل تسنن و تشیع را نیز نقشه دشمنان امت اسلامی خواند و بر ضرورت مبارزه با کسانی تاکید کرد که بر طبل این اختلافات کوبیده و به دنبال از هم پاشیدن صفوف وحدت امت اسلامی و ضربه به اتحاد آنها را دارند.

وی افزود: برخی به طور تعمدی به دنبال چسباندن اتهاماتی به شیعیان و یا بالعکس اهانت به صحابه و لعن و نفرین آنها هستند تا بدین شکل شکاف در امت اسلامی ایجاد کنند در حالی که بین این دو مذهب بزرگ اسلامی اختلافات زیاد و بزرگی وجود ندارد که موجب نزاع و به راه افتادن جنگ‌هایی خانمان سوز بین مسلمانان شود.

شیخ حسین از اقدام مرجعیات و شخصیت‌های معروف شیعی در تحریم لعن صحابه و توهین به همسران پیامبر تقدیر کرد و گفت:چه زیبا بود روزی که امام خامنه‌ای در اقدامی حکیمانه با صدور فتوایی، توهین به همسران پیامبر و نمادهای اهل تسنن را حرام دانستند و این فتوا با استقبال گسترده در جهان اسلام روبرو شد که نشان از فرهنگ والای ایشان بود و بدین گونه است که وحدت بروز پیدا می‌کند و تیر دشمنانی که به دنبال فروپاشی صفوف مسلمانان هستند به خطا می‌رود.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها