امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138393
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن‌پست» روز پنج‌شنبه در گزارشی به قلم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن‌پست» روز پنج‌شنبه در گزارشی به قلم «دیوید ایگناتیوس& raquo; نوشته است که حملات سایبری اهرم آمریکا برای پاسخ به ایران در صورت شکست مذاکرات با ایران است.

ایگناتیوس در این رابطه نوشته است: «در حالی که مذاکرات میان ایالات متحده و ایران برای رسیدن به گشایشی احتمالی همچنان ادامه دارد، هر دو طرف سلاح‌های مخفی در اختیار دارد که می‌توانند در صورت شکست مذاکرات، از آن‌ها استفاده کنند.»

وی می‌افزاید: «تهدیداتی که در پشت پرده چانه‌زنی‌ها قرار دارد، به ندرت به صورت علنی اعلام می‌شود، اما هر دو کشور می‌دانند در صورت عدم حصول توافق تا ضرب‌الاجل 30 ژوئن، چه خطراتی ممکن است پیش روی آن‌ها قرار گیرد. اهرم ایالات متحده، توانمندی ثابت‌شده این کشور برای استفاده از تسلیحات سایبری برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران است و اهرم ایران هم توان این کشور برای هدف قرار دادن 2190 نظامی آمریکایی در عراق است.»

نویسنده این مطلب در ادامه به کتاب «شمارش معکوس تا حمله روز صفر» نوشته «کیم زتر» اشاره کرده که چندی قبل منتشر و در آن جزئیات حمله سایبری آمریکا به تأسیسات هسته‌ای ایران تشریح شده است. واشنگتن‌پست در این رابطه نوشته است: «وی در این کتاب، با کالبدشکافی دقیق ویروس استاکس‌نت، نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور (باراک) اوباما آنچه سیاستی دوگانه خوانده می‌شود را دنبال کرده است: همزمان با تلاش برای تعامل با ایران، وی مجوز استفاده از سلاح رایانه‌ای برای خرابکاری در تأسیسات غنی‌سازی ایران در نطنز را صادر کرده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: «او توضیح می‌دهد که در ژانویه 2009، اوباما در سخنرانی آغاز به کار ریاست‌جمهوری، دست دوستی به سمت ایران دراز کرد و گفت "ما به دنبال راه‌های جدید رو به جلو، بر اساس تفاهم دوجانبه و احترام دوجانبه هستیم". همان ماه، رئیس‌جمهور جدید با اقدامی مخفیانه که برنامه سایبری آغاز شده در دولت (جورج) بوش را ادامه داده و تکمیل می‌کرد، موافقت کرد.»

به گفته زتر، در 22 ژوئن 2009، دقیقا در روزی که «محمود احمدی نژاد» بار دیگر رسما به عنوان رئیس‌جمهور ایران معرفی شد، نسخه جدیدی از استاکس‌نت آماده و فردای آن روز به سمت رایانه‌های ایرانی گسیل شد.

واشنگتن‌پست همچنین نوشته است که در روز 25 ژانویه 2010، یعنی مدتی پس از آنکه طرح انتقال اورانیوم با شکست مواجه شد، طراحان استاکس‌نت، نسخه‌ای به روز شدن از این بدافزار را که از مجوزهای دیجیتال سرقت‌شده برای حمله استفاده می‌کرد را ارائه کردند. این حمله 3 روز بعد از 23 مارس، روزی که اوباما برای ایرانی‌ها پیام سال نو فرستاد، عملیاتی شد. وی در آن پیام گفت: "سران ایران، در برابر دستی که به سوی آن‌ها دراز شده، تنها مشتی بسته نشان دادند".»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها