امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138410
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 186
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اتاقی در زیرزمین ساختمان دولتی «کپیتول» در ایالات متحده (ساختمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اتاقی در زیرزمین ساختمان دولتی «کپیتول» در ایالات متحده (ساختمان کنگره آمریکا) ، 28 صفحه از گزارشی مربوط به حملات یازده سپتامبر، خاک می‌خورد. هر دو رئیس جمهوری که پس از حملات تروریستی یازده سپتامبر بر سر کار آمده‌اند، اصرار دارند که انتشار این صفحات، تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده به شمار می‌رود. این در حالی است که نویسندگان گزارش می‌گویند اسرار آنها، انگشت اتهام را به سوی یکی از متحدین آمریکا نشانه رفته است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی در این رابطه می‌نویسد که روز چهارشنبه، سناتور جمهوری‌خواه «والتر جونز» از کارولینای شمالی و سناتور دموکرات «استیفن لینچ» از ایالت ماساچوست، طرحی را به صحن سنا برده‌اند که از رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد 28 صفحه حذف شده گزارش مربوط به حادثه یازده سپتامبر را خارج از طبقه‌بندی اعلام کند.

این سناتورها که اسناد مخفی شده در زیرزمین ساختمان کنگره را خوانده‌اند، می گویند که این 28 صفحه حذف شده از گزارش، اطلاعات حیاتی در مورد تامین مالی هواپیماربایان یازده سپتامبر را برملا می‌کند به این معنی که، هواپیماربایان از سوی دولت عربستان سعودی تامین مالی می‌شده‌اند.

سناتور دموکرات «باب گراهام» از ایالت فلوریدا که از روسای کمیسیون 9/11 (کمیسیون مربوط به حملات یازده سپتامبر) هم هست می‌گوید «سنگریزه‌های بسیاری وجود دارد که به صورت هدفمند پنهان شده» وی می‌افزاید «اگر دقت شود (این نشانه‌ها) دید گسترده‌تری از نقش عربستان سعودی (در حملات یازده سپتامبر) به ما می‌دهند».

در پی حملات یازده سپتامبر در آمریکا، کمیسیون 9/11 با هدف مشخص نمودن چرایی و چگونگی رخداد این حادثه با حضور پنج سناتور دموکرات و پنج سناتور جمهور‌خواه تشکیل شد. این کمیته گزارش کامل خود را در سال 2004 منتشر کرد در حالی که 28 صفحه از این گزارش در طبقه‌بندی محرمانه قرار گرفت. این 28 صفحه که تا به امروز منتشر نشده است، از سوی دولت بوش به عنوان «مانع در مسیر تلاش‌های ایالات متحده و سیاست خارجی‌اش برای جنگ علیه تروریسم» شناخته شد و اجازه انتشار نیافت.

این در حالی است که سناتور جونز به تازگی به نیوزویک گفته که «این مسئله امنیت ملی نیست» وی افزود «هیچ دلیلی  که برای عدم انتشار این 28 صفحه برای عموم وجود ندارد».

در بخشی که کمیسیون 9/11 در دسترس قرار داده افشا می‌شود که «افرادی در ایالات متحده، به هواپیماربایان در پیدا کردن خانه، باز کردن حساب بانکی، دریافت گواهینامه رانندگی، پیدا کردن مدرسه پرواز و آسان‌تر کردن معاملات، کمک کرده‌اند».

سناتور گراهام می‌گوید که این افراد همه ملیت سعودی داشته‌ و با دولت عربستان سعودی ، ارتباطی محکم داشته‌اند؛ وی می‌افزاید «فکر می کنم در نهادی با کنترل بسیار شدید مانند پادشاهی عربستان سعودی، فعالیت‌هایی که به طور بالقوه به ارتباط آنها با نزدیکترین متحدشان یعنی ایالات متحده، اثر منفی بگذارد، نمی‌توانسته در سطحی بجز بالاترین سطح، هماهنگی و انجام شود».

از سوی دیگر خانواده قربانیان حادثه یازده سپتامبر در اعتراض به اقدام دولت در پنهان کردن بخشی از اطلاعات مربوط به حملات تروریستی یازده سپتامبر گفتند: «ما را 13 سال منتظر گذاشتید و اکنون مقصران اصلی را پنهان می‌کنید و به جای حفاظت از مردم امریکا، از منافع عربستان و رژیم های دیکتاتوری حمایت می کنید»(اینجا).

با وجود آنکه بیش از یک دهه از زمان انتشار گزارش یازده سپتامبر در سال 2004 می گذرد، اما «باراک اوباما» رییس جمهور ایالات متحده نیز راه دولت بوش را پیش گرفته و همچنان در تلاش است از منافع عربستان در این حادثه پشتیبانی کند.
انتهای پیام /غ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار