امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138415
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جنوب استان تهران، علی اکبر صالحی لحظاتی پیش در حاشیه مراسم یادبود شهید رضا قشقایی (شهید خودکفایی علمی)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جنوب استان تهران، علی اکبر صالحی لحظاتی پیش در حاشیه مراسم یادبود شهید رضا قشقایی (شهید خودکفایی علمی) که با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و عاشقان راه ایثار و شهادت در مسجد شیخ صدوق (ره) شهرری برگزار شد، در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ولادت با سعادت رسول مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: سازمان انرژی اتمی با توان تمام در راستای منویات رهبر معظم انقلاب گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: براساس قراردادهایی که با روسیه بسته شده است در حال حاضر در حال مطالعه احداث دو نیروگاه هسته‌ای هستیم و پس از اتمام مطالعات آن سال آینده به لطف خدا عملیات اجرایی احداث این نیروگاه‌ها را آغار می‌کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: توطئه‌هایی که دشمن از ابتدای انقلاب به کار برده است برای اینکه انقلاب ما را با شکست مواجه کند، اما هر بار اقدامی انجام دادند این اقدامشان با بن‌بست روبرو شد.

صالحی تصریح کرد: سال پیش که موضوع هسته‌ای ایران مطرح شد ما به اعتبار اینکه آن‌ها گفتند اگر تعلیق کنید موضوع هسته‌ای ایران حل خواهد شد 2.5 سال بحث هسته‌ای را تعلیق کردیم و آن‌ها بر سر حرف خودشان نماندند.

وی عنوان کرد: پس از این مدت رهبر معظم انقلاب فرمودند که برگردید، چراکه آن‌ها خلف کردند شما برگردید و فعالیت‌های خود را آغاز کنید.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: آن موقع چند سانتریفیوژ بیشتر نداشتیم، اما الان 20 هزار سانتریفیوژ داریم.

صالحی در پایان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در فناوری هسته‌ای توانست آن 2.5 سال که فعالیت هسته‌ای را تعلیق کرده بود به زیبایی جبران کند.

وی تشریح کرد: پس از آن دشمن در ابعاد سیاسی کار کرد و بحث سوریه را پیش کشید تا بلکه بتواند به اهداف شوم خودش برسد.

* مقصد نهایی استکبار ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران است

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: من خاطرم هست آن زمانی که بحث سوریه پیش آمد با خیلی از این وزرای خارجه کشورهای اروپایی در نیویورک دیدار داشتیم، می‌گفتیم که سوریه محل پرورش تروریسم خواهد بود و آن‌ها می‌خندیدند و می‌گفتند که شماها دارید اشتباه می‌کنید.

صالحی توضیح داد: آن‌ها گروه تروریستی داعش را به‌ وجود آوردند و قبل از آن القاعده و طالبان را نیز به‌ وجود آورده بودند و تمام این توطئه‌ها برای این بود که بتوانند علیه انقلاب اسلامی کاری انجام دهند و مقصد نهایی آن‌ها ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: اگر تا قبل از داعش کسی می‌خواست در مورد اسلام ناب صحبت کند آنقدر این‌ها هزینه و تبلیغات کرده بودند که حرف حق نمی‌توانست به کرسی بنشیند، چون تمام حقایق را پوشانده بودند؛ داعش با اعمال و رفتارش موجب شد که تمام مسلمانان جهان بیدار شوند.

* بحث پایین آوردن قیمت نفت یک لطف الهی است

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه پایین آوردن قیمت نفت یک لطف الهی است، اضافه کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با تصور اینکه جمهوری اسلامی ایران به درآمد نفتی متکی است، تمام توان خود را برای کاهش قیمت نفت به کار بسته است، آن‌ها باید بدانند که این موضوعی که آن را یک تهدید برای جمهوری اسلامی می‌دانند در آینده نزدیک با همت فرزندان ایران به یک فرصت تبدیل می‌شود.

این مسئول با اشاره به بودجه کشور در سال 94 تصریح کرد: با توجه به بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه داد، اتکای ما به درآمدهای نفتی حدود 30 درصد است و امروز حدود 70 درصد هزینه‌های کشور از منابع دیگر تأمین می‌شود.

صالحی اضافه کرد: براساس تلاش‌هایی که طی چند سال اخیر صورت گرفته است، امروز ایران اسلامی با حدود 80 میلیون جمعیت فقط حدود یک میلیون بشکه نفت می‌فروشد و این در حالی است که برخی کشورهای منطقه با جمعیت دو میلیونی و ... بیش از ما نفت می‌فروشند.

وی عنوان داشت: با تلاش فرزندان غیور ایران اسلامی در آینده نزدیک میزان وابستگی بودجه کشور به نفت کاهش می‌یابد.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان داشت: دشمنان نظام در این دسیسه کاهش قیمت نفت نیز با شکست روبرو خواهند شد و نمی‌توانند کاری را پیش ببرند.

این مسئول با بیان اینکه طبق دستور رهبر معظم انقلاب، دولت در راستای نفروختن نفت گام برمی‌دارد، کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت در بودجه سال 94 را نمونه بارز تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب توسط دولت برشمرد.

* کلنگ‌زنی یک شهرک بزرگ در بوشهر/فراهم کردن زمینه‌های لازم برای احداث نیروگاه‌های جدید

صالحی از کلنگ‌زنی یک شهرک بزرگ در بوشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شهرک با ظرفیت 2 هزار و 500 واحد مسکونی قابلیت این را دارد که امکان اسکان بیش از 10 هزار نفر از مهندسان و کارمندان سازمانی را فراهم کند تا بتوانیم آمادگی لازم را برای ساخت نیروگاه‌های جدید داشته باشیم.وی در ادامه از توسعه و گسترش فعالیت‌های علمی سازمان انرژی اتمی سخن به میان آورد و افزود: از مراکز علمی، دانشگاه‌ها و سازمان فنی و حرفه‌ای خواسته شد تا در ارتباط با رشته‌های مرتبط با این سازمان فعالیت بیشتری داشته باشند.

* تمام بهانه‌های مذاکره‌کنندگان را از بین برده‌ایم/در راستای تعامل برد - برد فعالیت کرده‌ایم

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تمام بهانه‌های مذاکره‌کنندگان را از بین برده‌ایم، عنوان کرد: ما پاسخ‌های لازم را در ارتباط با بهانه‌های مذاکره‌کنندگان به آن‌ها داده‌ایم.

صالحی در پایان با اشاره به اینکه ما در راستای تعامل برد - برد کار کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: اگر امروز طرف‌های مذاکره‌کننده با جمهوری اسلامی ایران خلاف تعهداتشان عمل کنند نزد جهانیان منفور می‌شوند.

انتهای پیام/2462/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها