امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138449
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
فیاض محمدباقری عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: خداوند ...

فیاض محمدباقری عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: خداوند هیچ راهی که ما مسلمانان به کافران نیازمند شویم، قرار نداده است. این همان قاعده نفی سبیل است. از اینکه خداوند اجازه نداده است مسلمانان دست نیاز و فلاکت به سوی کافران دراز کنند.
وی با بیان اینکه کشور ما برای خودکفایی همه ملزومات را دارد، گفت: دو ملزومه مهم در این خصوص ثروت و استعدادهای انسانی است که کشور ما از آن برخوردار است. اینها برای به فعلیت رساندن پیشرفت و بی نیازی از بیگانگان نیاز به مدیران جهادی دارد.
این فعال دانشجویی تصریح کرد: این مدیران باید دارای روحیه اتکا به نفس و خود باوری باشند. آنها باید «ما می توانیم» را با تمامی وجود لمس کرده باشند. اگر مدیر یا مسئولی نگاهش به داخل نباشد، اگر به توان داخلی و سیستم دفاعی کشور ایمان نداشته باشد، اگر سانتریفیوژ را که نشان دانش درخشان ملت ایران است در قیاس با رفاه اجتماعی قرار دهد، اگر هزینه های دفاعی را اضافی و غیر ضرور بداند، آیا می توان امیدوار بود در تعامل با بیگانگان از موضع قاطع برخورد کند؟
محمدباقری با بیان اینکه عده ای در داخل سخن از زبان آمریکایی‌ها می‌گویند، گفت: ظاهرا برخی افراد امروز در حوزه مهندسی هسته ای صاحب نظر شده اند و در شرایطی که دنیا در جایگزینی نفت با انرژی های دیگر روزبه روز پیشرفت می کند ما را از رسیدن به این فناوری ها منع می کنند.
وی با بیان این موضوع که با اقتصاد مقاومتی شعاری برخورد می شود، گفت: این خواست رهبری مظلوم واقع شده است. مسئولین در میدان سخن در این باره سخنوری ها می کنند ولی دریغ از عمل. باید به اقتصاد دانش بنیان به عنوان شاه کلید اقتصاد مقاومتی توجه بیشتری شود. تحقق اقتصاد دانش بنیان نیازمند جراحی ساختاری دانشگاههاست.
محمدباقری در پایان با بیان اینکه تحقق اقتصاد دانش بنیان نیازمند جراحی ساختاری دانشگاه ها است گفت: تولید داخل به عنوان موتور پیشران اقتصادمقاومتی نیازمند توجه بیشتر و ممانعت از ورود کالاهای کم ارزش خارجی است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها