امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138450
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
علیرضا زارع‌شهرآبادی عضو کمیسیون تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

علیرضا زارع‌شهرآبادی عضو کمیسیون تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: قوه قضائیه در محاکمه مهدی هاشمی و تمام کسانی که به ملت و نظام ظلم کرده‌اند باید طبق قانون اساسی و شرع مقدس اسلام عمل کند و سه رکن قاطعیت، عدالت و شجاعت را در بررسی پرونده‌های قضایی و صدور حکم  برای ظالمان و بزهکاران سر لوحه کار خود قرار دهد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی نباید به فشارها و لابی‌هایی که در مورد پرونده مهدی هاشمی وجود دارد توجه کند و تقوای الهی را در نظر بگیرد، ادامه داد: در فضای کنونی قوه قضائیه باید بدون هیچ‌گونه مصلحت‌اندیشی، تساهل و تسامح با حرکتی انقلابی کار خود را به پیش ببرد و مهدی هاشمی و امثال آن را محاکمه کند.
این فعال دانشجویی در ادامه با خطاب قرار دادن وکیل مهدی هاشمی، تاکید کرد: مبادا در دادگاه این آقازاده نطق و  یا سخنانی به ناحق و از روی طمع به مال دنیا و یا اهداف سیاسی گفته شود، که سرانجامش چیزی جز خسران و  پشیمانی نخواهد بود.
زارع‌شهرآبادی افزود: از آقای مقیسه قاضی محترم این پرونده هم می‌خواهیم هرچه زودتر حکمی بر اساس عدالت و قاطعیت بدون ترس از برخی آدم‌ها که همه مخلوق هستند و نه خالق، برای مهدی هاشمی صادر کند.
وی ادامه داد: باید در نظام اسلامی که منطق، فهم دین بوده و معیار عدالت است، طوری رفتار کرد که نه تنها مهدی هاشمی بلکه بزرگتر از او هم نتواند قانون را زیرپا بگذارد. دستگاه قضایی نیز نباید به خاطر اینکه فلان فرد فرزند فلان مسئول است، قانون را نادیده بگیرد.
شهرآبادی اضافه کرد: قوه قضائیه مهدی هاشمی و یک فرد معمولی را باید با یک چشم نگاه کند. البته افرادی مانند مهدی هاشمی باید از افراد دیگر بسیار مراقب‌تر باشند تا خطایی نکنند.
 عضو کمیسیون تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خاتمه با بیان اینکه شرایط و محیط امتحان الهی برای قوه قضائیه فراهم شده‌است، گفت: قشر نخبگان و همه مردم چیزی جز حرکت در جهت رضای خدا از قوه قضائیه نمی‌خواهند و ان‌شاءالله این دستگاه مانند همیشه با سربلندی در این امتحان بزرگ، برگ زرینی دیگر در کارنامه خود ثبت کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها