امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138460
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: در 9 ماه گذشته 68 نفر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: در 9 ماه گذشته 68 نفر در مازندران به علت استفاده از قرص برنج جان خود را از دست دادند.

وی افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 42 درصدی داشته است.

عباسی با اشاره به اینکه از مجموع 68 نفری که ‌جان خود را از دست دادند 42 نفر مرد و ما‌بقی زن هستند، تصریح کرد: بیشترین آمار خودکشی با قرص برنج در مقطع تحصیلی راهنمایی با 18 مورد و کمترین آن بی‌سواد با چهار مورد بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین آمار فوتی ناشی از مصرف قرص برنج در شهرستان‌های ساری با 17 فوتی، بابل 16 مورد و آمل با 9 فوتی ثبت شده است‌.

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه در همه ماه‌های سال مرگ و میر ناشی از مصرف قرص برنج در استان وجود دارد، افزود: سنین 20 تا 40 سال با 66 درصد بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

عباسی خاطرنشان کرد: اردیبهشت ماه امسال با 10 مورد و فروردین و خرداد هر کدام با 9 فوتی بیشترین ماه‌هایی بودند که در آن خودکشی با قرص برنج اتفاق افتاد.

وی در پایان گفت: اعمال محدودیت‌های جدی‌تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و برخورد با توزیع‌کنندگان آن به همراه بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها جان خود را به خطر می‌اندازند مورد تاکید است.

انتهای پیام/86012/ط/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار