امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138461
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی اقلیم مازندران امشب با حضور هنرمندان استان‌های مختلف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی اقلیم مازندران امشب با حضور هنرمندان استان‌های مختلف در مرکز خرید اریکه در ساری گشایش یافت.

سرپرست صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران در این آیین گفت: صنایع‌دستی مازندران در توسعه فضای هنری استان نقش بسزایی دارد.

علی ماه‌فروزی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی به‌دنبال ایجاد سرمایه‌گذاری بزرگی در حوزه صنایع‌دستی است، اظهار کرد: با همکاری بخش خصوصی، نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی اقلیم مازندران در ساری گشایش یافت.

وی با بیان اینکه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مازندران جزو ظرفیت‌های هنری جامعه محسوب می‌شوند که باید در مبلمان منزل و جامعه مورد توجه قرار گیرد بر لزوم توجه به صنایع‌دستی تاکید کرد و گفت: اگر به هنر و هنرمند توجه نشود، هنرمند به انزوا می‌رود.

این مسئول با اشاره به ایجاد رویکرد تحولی جدید در حوزه صنایع‌دستی، اظهار کرد: در چند ماه آینده شاهد اتفاقات جدیدی در این حوزه هستیم.

این مسئول افزود: با وجود اینکه گردشگران زیادی وارد مازندران می‌شوند اما کمترین فروش را در بخش صنایع‌دستی شاهدیم و این مساله بیانگر این است که ما در این حوزه به‌درستی عمل نکردیم، تمام تلاش ما این است که از این شرایط عبور کنیم و هنرمندان ما به جایگاه واقعی خود دست یابند.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان مازندران نیز در این مراسم با اشاره به کمک‌های معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان، گفت: برای نخستین‌بار در یک مجتمع تجاری به هنر و هنرمند توجه شده است و نمایشگاهی از صنایع‌دستی هنرمندان مازندرانی و سایر استان‌ها گشایش یافت.

غلام‌علی نصیری تصریح کرد: امیدواریم این بدعت نو را در تمام مراکز تفریحی توریستی و مراکز خرید شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: احترام به هنرمندان به معنای احترام به همه افراد جامعه است.

به گزارش فارس، این نمایشگاه با حضور هنرمندان سایر استان‌ها به مدت یک هفته در مرکز مازندران برپا است.

انتهای پیام/86032/ذ30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها