امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138467
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
شعبانعلی رمضانیان، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به اینکه برای ...

شعبانعلی رمضانیان، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به اینکه برای موضوع فتنه فراخوانی را با 3 محور و 9 موضوع مطرح کردیم، اظهار داشت: محور نخست واکاوی فتنه سال 88، محور دوم فتنه آینده و محور سوم را جایگاه آموزش و پرورش در برابر فتنه در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: در محور نخست مقداری حقیقت و عمق فتنه و اقدامی که اتفاق افتاد را بررسی می‌کنیم و معلمان روی آن تمرکز کنند و اطلاعات لازم را به دست بیاورند و درس ها و عبرت‌هایی که از فتنه می‌توان گرفت را بررسی کنند.

رمضانیان با اشاره به نقش معلمان در تبیین فتنه خاطرنشان کرد: معلمان و جامعه فرهنگیان موضوع فتنه 88 را برای دانش‌آموزان نقل کنند و به این مسأله بپردازند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به اینکه فتنه چیست و در آینده چطور شکل می‌گیرد تصریح کرد: بسترها، زمینه‌ها، روش‌ها، ابزارها و شیوه‌های مقابله با فتنه‌های پیش روی را در دستور کار فراخوان گذاشته‌ایم تا معلمان و فرهنگیان در قالب کارهای علمی و بررسی‌های تحقیقاتی به آنها بپردازند.

وی به جایگاه آموزش و پرورش در برابر فتنه اشاره کرد و گفت: جایگاه آموزش و پرورش در این بین به عنوان یک ضرورت است؛ از آموزش و پرورش این انتظار وجود دارد که باید به عنوان نهاد فرهنگ ساز و نهاد تعلیم بخش و تربیتی آمادگی های لازم را برای جامعه و نسل نو به وجود بیاورد زیرا قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی دارد که می‌خواهیم ببینیم ظرفیت‌هایی که منجر به پیشگیری و مقابله شود در این بین آموزش و پرورش چگونه نقش آفرینی کند تا به فتنه برخورد نکنیم.

رمضانیان افزود: فرهنگیان تا 18 تیر سال 94 فرصت دارند به کارهای مطالعاتی بپردازند و همایش‌های ارائه محصولات را خواهیم داشت و نقطه پایانی و اوج آن در 9 دی سال 94 در سطح کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها