امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138469
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه «بیشترین مشکلات آموزش و پرورش در حوزه انتخابیه شما چیست؟»، خاطرنشان کرد: تا قبل از سال تحصیلی یکسری مشکل است و بعد از سال تحصیلی در بُعد فرهنگیان نیز بحث مطالبات و دریافتی است.

وی اضافه کرد: در مشهد یک مسئله ویژه داریم و آن بحث افراد فاقد هویت و اتباع خارجی هستند که آنها با مشکل تحصیلی روبرو شدند.

قاضی‌زاده تصریح کرد: سال‌های قبل با توافقی که انجام می‌شد، افراد فاقد هویت ثبت‌نام می‌شدند اما امسال بعضاً از ثبت‌نام آنها جلوگیری می‌شود، البته آموزش و پرورش می‌گوید مقصر نیستم بلکه دستگاه بیرونی از ما خواسته‌اند.

وی در پاسح به این پرسش که «وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌کند 98 درصد بودجه وزارتخانه صرف حقوق فرهنگیان می‌‌شود و با میزان باقیمانده که نمی‌توان افزایش کیفیت‌ در آموزش و پرورش داشت، نظر شما چیست و مجلس در این خصوص چه کاری می‌تواند انجام دهد»، افزود: مجلس چه ورودی می‌‌تواند کند و چقدر می‌تواند از منابع عمومی اختصاص دهد، باید در مقابل منابع عمومی، کارکردها نیز معلوم شود؛ این وزارتخانه قبلاً 700 هزار نیروی انسانی داشته و آن را به 900 هزار نفر و بعد به یک میلیون و 100 هزار نفر و سپس به یک میلیون و 300 هزار نفر رسانده‌اند، در حالی که تعداد دانش‌آموزان کم شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در دوره‌ای، 18 میلیون دانش‌آموز داشتیم و حالا نزدیک 10 میلیون دانش‌آموز داریم، گفت: در حال حاضر ثروتمندترین وزارتخانه کشور به لحاظ املاک و ابنیه، آموزش و پرورش است و در هر شهری که برویم اگر سازمانی هیچ مهمانسرایی نداشته باشد، خانه معلم وجود دارد پس، سازمان بی‌پولی نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها