امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138473
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
حجت‌الاسلام احمدی میانجی در گفت وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به سخنان حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌

حجت‌الاسلام احمدی میانجی در گفت وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به سخنان حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ ای سخنگوی قوه قضائیه درباره احتمال تجدیدنظر در عملکرد شوراهای حل اختلاف گفت: نظر من این است که امکان تجدیدنظر در عملکرد شوراها و گرفتن جایگاه حکم دادن قضات در این شوراها امکانش نیست.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت دادگستری از نظر تراکم پرونده، توان رسیدگی و اطاله دادرسی وضعیتی است که امکان این تجدید نظر وجود ندارد. اگر وضعیت دادگستری مطلوب باشد و به اندازه کافی قاضی در اختیار داشته باشد و اطاله دادرسی حل شود و مردم به سرعت به حقشان برسند، ممکن است آن موقع شوراهای حل اختلاف به طرف وظیفه اصلی خود بروند که ایجاد صلح و سازش بین مردم است.

رئیس شورای حل اختلاف قوه‌قضائیه در اثبات جایگاه شورای حل اختلاف و عملکرد صحیح آن اظهار داشت: رئیس قوه‌قضائیه در لایحه‌ای که به مجلس فرستاد در آنجا درخواست کرد که صلاحیت شوراهای حل اختلاف از 5 میلیون به 10 میلیون تومان برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها