امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138476
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مرکز، در نشستی که ستاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مرکز، در نشستی که ستاد احیای استان تهران با گروه‌های تذکر لسانی، برگزار کرد پیرامون محورهای جذب، آموزش و سازماندهی، بکارگیری و اجرا، هماهنگی با دستگاه‌ها، نظارت و راهبری، قضایی و حقوقی، ارتباطات و پشتیبانی بحث و گفت‌وگو شد.

در این نشست ضمن استفاده از تجارب گروه‌های تذکر لسانی در ماه‌های محرم و رمضان، در خصوص ارتقای کمی و کیفی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و سازمان‌ها، کارخانجات، مساجد، دانشجویی، دانش‌آموزی، سمن‌ها و سراهای محله مطالبی عنوان شد.

روزبهانی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به گروه‌های مردم‌نهاد، بشیر، مجمع رهروان و جنبش حیا اظهار داشت: افرادی که در رأس هرم این گروه‌ها قرار دارند از افراد آگاه، دلسوز نظام و انقلاب هستند که در مورد گروه‌هایی که در آینده تشکیل خواهد شد نیز باید این ضوابط در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر فعال شدن شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و کارخانجات، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، از فعال شدن شوراهای اصناف و اتحادیه‌ها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: آموزش‌های لازم از طریق جزوات توجیهی ـ آموزشی با توضیحات لازم دراختیار اتحادیه‌ها و اصناف گذاشته شده است.

همچنین کرمانشاهی مسئول طرح تذکر لسانی ستاد احیای استان تهران با ارائه گزارشی کوتاه در مورد فعالیت‌هایی که گروه‌های تذکر لسانی این مجموعه در ماه‌های رمضان و محرم داشتند، گفت: 361 فرد فعال در قالب 16 گروه تذکر لسانی در طرح‌های رمضان و محرم حضور داشتند که 8500 مورد در خصوص موضوعاتی بر حسب فراوانی مانند روزه‌خواری، بدحجابی و آلودگی صوتی تذکر دادند.

وی تعداد گروه‌های فعال در طرح محرم را 30 گروه عنوان کرد و افزود: 1106 نفر در محدوده‌های 16 منطقه شهرداری تهران تذکر لسانی را برعهده داشتند که موضوعات تذکر داده شده به ترتیب؛ بدحجابی و آلودگی صوتی بود. تهیه و توزیع کارت‌های هدیه، تشکیل تیم روحانیون و تیم تذکر لسانی خواهران از ویژگی‌های این طرح بود.

مسئول طرح تذکر لسانی ستاد احیای استان تهران با بیان اینکه برای شش موضوع جذب، آموزش و ... باید اتاق فکر تشکیل داد اظهار داشت: به دنبال این هستیم که در این رابطه دستورالعمل‌های جامع تدوین کنیم و برگزاری این نشست‌ها برای جمع‌آوری نظرات شرکت‌کنندگان در خصوص موارد یاد شده است.

شایان ذکر است: در این نشست، حاضرین هر یک نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود در مورد فرایندهای جذب، بکارگیری و آموزش گروه‌های تذکر لسانی را ارائه دادند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها