امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138477
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروهی از محققان ژاپنی به تازگی یک حسگر با ژل خاص ساخته‌اند که به طور مستقیم ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروهی از محققان ژاپنی به تازگی یک حسگر با ژل خاص ساخته‌اند که به طور مستقیم در اندام& zwnj;های داخلی بدن انسان می‌چسبد، این حسگر برای اندازه گیری سیگنال‌های الکتریکی بسیار کوچک ساخته شده است. این حسگر ژل به هر نوع سطح داخلی از جمله قسمت‌های مرطوب، لیز و چسبناک اعضا داخلی بدن انسان می‌چسبد و می‌تواند از فعالیت‌های الکتریکی و تنش داخلی بدن مراقبت کند.

سنسور ژل از ترکیب پلی وینبل الکل ساخته شده به همین دلیل می‌تواند روی یکی از قسمت‌های داخلی بدن انسان بدون لیز خوردن یا کنده شدن ثابت بماند.

پلی وینبل الکل یکی از پلیمرهای سازگار با طبیعت و محلول در آب است که دارای خواص بسیار عالی و همچنین خواص امولسیون کننده در محیط است؛ مقاومت بسیار عالی شیمیایی و خواص فیزیکی ریزن پلی وینبل الکل باعث استفاده بسیار وسیع این رزین در صنعت شد؛ این پلیمر یک چسب بسیار مرغوب است و مقاومت بسیار خوبی در مقابل حلال ها، روغن و گریس دارد.

حسگر ژل قادر به تنظیم دستگاه ضربان قلب است و می‌تواند آن را تنظیم کند و بر ضربان قلب و جزئیات آن نظارت دارد. همچنین می‌تواند برای اطمینان، از یک عضو شکسته که تحت فشار نباشد مراقبت کند، درمان آن را تسهیل بخشد و نظارت داشته باشد.

در حال حاضر این سنسور الکترونیکی در مرحله نمونه اولیه است، اولین آزمون این حسگر بر روی موش انجام شد و محققان قادر به تعیین محل آن در قلب بودند با این حال تا قبل از اینکه برای انسان استفاده شود باید چند سال مورد آزمایش قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها