امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138483
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
ابراهیم رزم پا متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره بافشار پاک کردن بینی گفت: در فصول سرد سال که سرماخوردگی در بین ...

ابراهیم رزم پا متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره بافشار پاک کردن بینی گفت: در فصول سرد سال که سرماخوردگی در بین مردم شایع است بسیاری از افراد بینی خود را با فشار پاک می کنند غافل از اینکه این کار عوارضی خطرناک مانند افزایش فشار خون و گرفتگی عضلات قلب را در پی دارد.

رزم پا تصریح کرد: با فشار وارد کردن به بینی برای تخلیه آبریزش آن فشار خون افزایش یافته و عضلات قلب دچار گرفتگی شده و حتی ممکن است جمجمه ترک بردارد.
وی تأکید کرد: این کار به ظاهر کوچک، ساده و بی ضرر می تواند آسیب های جبران ناپذیری ایجاد کند برای مثال زمانی که شما بینی خود را محکم می گیرید فشار غیر قابل پیش بینی به مغزتان وارد می کنید، فشاری که به ترک خوردگی جمجمه منجر می شود و در اغلب موارد این ترک خوردگی خود را از طریق دردی طاقت فرسا در ناحیه قفسه سینه نشان می دهد.

این متخصص گوش، حلق و بینی افزود: علاوه بر این گاهی شدت فشار وارد شده به بدن تا حدی است که پلک های بالا و پایین بیش از آنچه معمول و مرسوم باز می شوند، مشکلی که احتمال دارد هیچ گاه حل نشود و فرد مجبور به ادامه زندگی با چشمانی بسیار باز بشود.

رزم پا تصریح کرد: از آنجا که محکم گرفتن بینی هنگام آبریزش باعث افزایش ناگهانی فشار خون می شود، می تواند عوارضی ناگهانی مانند لکنت زبان یا گرفتگی عضلات دست که به سکته های مغزی بی شباهت نیستند را به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این عوارض همیشه برای همگان ایجاد نمی شود ولی ممکن است در یکی از دفعات انجام این کار در فردی که انتظار آن را ندارد بروز کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار