امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138485
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا محمدزاده روز گذشته در آیین اختتامیه کنگره ملی جعفر‌ابن‌موسی‌

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا محمدزاده روز گذشته در آیین اختتامیه کنگره ملی جعفر‌ابن‌موسی‌ الکاظم (ع) که در محل پیشوای ورامین برگزار شد اظهار داشت: در استان تهران 308 بقعه متبرکه وجود دارد که از جمله می‌توان به بقعه متبرکه این امامزاده در ورامین اشاره کرد.

مدیر کل اداره اوقاف استان تهران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه لازم است بقاع متبرکه به قطب فرهنگی از کشور تبدیل شوند افزود: سازمان در اداره  اوقاف و امور خیریه در این جهت گام‌های زیادی را برای شناساندن امامزادگان و بقاع متبرکه واجب‌التعظیم به مردم برداشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به نقش امامزادگان و بقاع متبرکه در توسعه فرهنگی، دینی و انقلابی کشور ابراز داشت: بررسی چگونگی نقش زیارت در سطح زندگی مردم از جمله راهبردهای سازمان اوقاف در این زمینه است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره امامزاده جعفر‌ابن‌الموسی‌الکاظم (ع) ابراز داشت: در این کنگره مقالات و آثاری به دبیرخانه ارسال شده که شامل 3400 آثار بوده است.

حجت‌الاسلام محمدزاده ابراز داشت: از میان 3400 آثار 2600 مقاله به بخش داوری وارد شد که از این میان نیز تعدادی از آثار حائز رتبه برتر شدند و جوایز نفیسی را به خود اختصاص دادند.

به گفته مدیر کل اداره اوقاف استان تهران زیارت عتبات عالیات برای برگزیدگان این دوره از کنگره امامزاده جعفر‌ابن‌الموسی‌الکاظم (ع) در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجمالی این کنگره از تابستان امسال آغاز شده است و فراخوان آن از مهر اعلام شد و هم اکنون نیز در حال برگزاری مراسم اختتامیه آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در کنگره امامزاده جعفر‌ابن‌الموسی‌الکاظم (ع) که در پیشوای ورامین برگزار شد شاهد حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت استان تهران، حجت‌الاسلام محمدزاده مدیر کل اوقاف استان تهران و همچنین علوی وزیر اطلاعات بودیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها