امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138486
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره درمان و کنترل خشکی پوست به ویژه در فصل زمستان اظهار کرد: خشکی ...

امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره درمان و کنترل خشکی پوست به ویژه در فصل زمستان اظهار کرد: خشکی پوست در فصول سرد سال تشدید می شود بنابراین افراد باید پوست خود را در این فصل مرطوب نگاه دارند و از شوینده های صابونی استفاده نکنند.

احسانی گفت: امروزه ترکیبات شوینده ای شکل گرفته است که ضمن از بین بردن چربی های بد پوست چربی های مفید پوست را حفظ می کنند و افرادی که خشکی پوست اولیه دارند و همواره از آن رنج می برند می توانند از این ترکیبات شوینده و غیر صابونی استفاده کنند.

وی درباره استفاده برخی افراد از صابون های قدیمی گفت: به افراد دارای خشکی پوست توصیه می شود از این صابون ها استفاده نکنند چرا که این صابون ها بیش از حد معمول قلیایی هستند و خشکی پوست را تشدید می کنند.

این متخصص پوست و مو تأکید کرد: صابون های فعلی و مایع های دستشویی معمولی نیز که به صورت متداول استفاده می شوند پوست را خشک می کنند ولی به مراتب از صابون های سنتی بهتر هستند.

احسانی درباره عارضه‌های پوستی در فصل پاییز نیز تصریح کرد: یکی از عارضه‌های پوستی در فصل پاییز و زمستان خشکی پوست است که برای جلوگیری از این عارضه باید اقداماتی انجام داد.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های پیشگیری از بروز خشکی پوست استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و چرب کننده است تا بدین نحو با مرطوب نگاه داشتن پوست از خشکی آن در تماس با هوای سرد محیط باز و هوای گرم منازل پیشگیری کرد.

احسانی نوشیدن مایعات کافی در این فصل را یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از بروز خشکی پوست در افراد توصیف و تأکید کرد: باید در این فصل با نوشیدن مایعات و رساندن آب به پوست در جهت شاداب و مرطوب نگاه داشتن پوست اقدام کرد.

این متخصص پوست افزود: باید توجه داشت نحوه استحمام در فصل پاییز و در کل فصول سرد سال نیز با فصول گرم متفاوت است و افراد بهتر است از صابون‌های گلیسیرینه در استحمام استفاده کنند تا گلیسیرین موجود در پوست چربی و رطوبت لازم را به پوست برساند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها