امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138490
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  رسانه‌های محلی اعلام کردند که ویروس آنفلوآنزای پرندگان (H5N8) در آلمان ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  رسانه‌های محلی اعلام کردند که ویروس آنفلوآنزای پرندگان (H5N8) در آلمان دیده شده است.

با توجه به رسانه‌ آلمانی آن‌لاین «اشپیگل» دولت شهرستان «روستوک» گزارش داد که یک لک‌لک سفید در باغ وحش روستوک در ایالت شرقی «مکلنبورگ-فورپومرن» آلمان با ویروس بیماری‌زای آنفلوآنزای پرندگان (H5N8) کشف شده است.

در همین راستا، دولت محلی این منطقه روز چهارشنبه همچنین اعلام کرد دو اردک وحشی آلوده به خطرناک‌ترین آنفلوآنزای پرندگان (H5N8)  در ایالت شرقی «زاکسن - آنهالت» دیده شده است.

ویروس H5N8 که پیش از آن در آسیا برای اولین بار در ماه نوامبر در یک مزرعه مرغ در «مکلنبورگ-فورپومرن» در آلمان، گزارش شده است و پس از آن در «نیدرزاکسن» و چند کشور دیگر اروپایی کشف شده است.

در این گزارش گفته شده است که ویروس H5N8 هنوز ناشناخته است.

ویروس آنفلوآنزای پرندگان در آلمان و هلند از نوع H5N8 است که در میان پرندگان بسیار واگیردار است. H5N8، بر خلاف H5N1 که از سال 2003 به مرگ حدود 400 نفر عمدتاً در آسیا و خاورمیانه انجامید و باعث هراس جهانی شد، هرگز در انسان‌ها یافت نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها