امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138497
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، اجرای حکم اعدام «اکرم لاهوری» عضو ارشد گروه تروریستی لشکر جهنگوی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، اجرای حکم اعدام «اکرم لاهوری» عضو ارشد گروه تروریستی لشکر جهنگوی لحظاتی قبل از اعدام متوقف شد.

لاهوری که در کشتن بسیاری از شیعیان دست دارد، قرار بود در زندان لکهپت، لاهور به دار مجازات آویخته شود.

خانواده اکرم لاهوری مدعی هستند رضایت مقتولین را جلب کرده و با پرداخت خونبها وی را از اعدام نجات داده‌اند اما تعداد کسانی که توسط این قاتل بی‌رحم کشته شده بسیار زیاد است و آنها نمی‌توانند رضایت همه را جلب کنند.

به گزارش پلیس، اکرم لاهوری در حمله به دیپلمات‌های ایرانی در شهر راولپندی و کشتن «صادق گنجی» مسئول خانه فرهنگ و کنسولگری ایران در لاهور و همچنین 30 عملیات بزرگ علیه شیعیان مجرم شناخته شده است.

طبق این گزارش اکرم لاهوری از جمله افرادی است که در تشکیل لشکر جهنگوی نقش مهمی ایفا کرده و از بانیان این گروه می‌باشد.

بر اساس این گزارش دولت ایالتی سند و پنجاب برای کشتن اکرم لاهوری جایزه تعیین کرده بودند که بعد از آن وی از شهر کراچی دستگیر و به زندان مرکزی لاهور منتقل شد.

گفتنی است قبل از این، دادگاه 4 تروریست دیگر را که در کشتن شیعیان دست داشتند را تبرئه کرد و با توجه به بخشیده شدن اکرم لاهوری تعداد تروریست‌های بخشیده شده که در کشتار شیعیان دست داشتند به 5 نفر می‌رسد.

به گزارش وزارت کشور پاکستان اکرم لاهوری باجناق «ریاض‌بسرا» رهبر لشکر جهنگوی و از اعضای اصلی این گروه بود که در سال 2002 بعد از کشته شدن ریاض بسرا در درگیری با پلیس رهبری لشکر جهنگوی را به عهده گرفت.

بر اساس این گزارش ریاض‌بسرا،‌ «ملک‌اسحاق» و اکرم‌لاهوری در سال 1996 لشکر جهنگوی را تشکیل دادند.

این گزارش می‌افزاید: ابتدا «حق‌نواز‌ جهنگوی» سپاه صحابه را بنیان نهاد که بعد از مدتی به علت افراط‌گرایی بیش از حد کشته شد و بعد از آن لشکر جهنگوی که به عبارتی شاخه نظامی سپاه‌صحابه است، به وجود آمد.

لشکر جهنگوی در حمله به کارآموزان نیروی هوایی ایران در راولپندی، حمله به اتوبوس زائران امام‌رضا در منطقه «مستونگ» بلوچستان و حمله به شیعیان در منطقه «چلاس» واقع در «گیلگت و بلتستان» نیز دست داشته است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد اعضای لشکر جهنگوی در کشتن «بی‌نظیر بوتو» نخست وزیر سابق پاکستان نیز دست داشته‌اند با این وجود بنیان گذاران این گروه تروریستی از جمله ملک‌اسحاق و اکرم‌لاهوری تاکنون اعدام نشده و همیشه به بهانه‌های مختلف نجات پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار