امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138498
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز جمعه ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز جمعه در سومین سالگرد شهادت شهید رضا قشقایی با بیان اینکه مسلمان همواره با امید زندگی می‌‌کند، گفت:‌ ناامیدی در مسلمان راه ندارد و در هر شرایطی یک مسلمان باید با امید و نشاط زندگی کند.

وی افزود: یک مسلمان همواره با بشارت و توسل حتی در سخت‌ترین شرایط باید باشد و اگر هم حزنی دارد باید این حزن در درون وی باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: یک مسلمان نباید به هیچ وجه ساده‌لوح باشد بلکه باید ساده‌زیست و اهل بصیرت و سیاس باشد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به گرامیداشت سالگرد شهدای هسته‌ای اظهار داشت: یادبود این شهدا را باید برای تذکر به خود و قدرشناسی از این عزیزان بدانیم.

صالحی گفت: کسی که بنده خدا را برای کار نیکی که انجام داده شاکر نباشد حتماً خدا را نیز شاکر نخواهد بود.

وی افزود: شهید قشقایی جان خود را فدا کرد که بگوید در ادامه راه افرادی بوده که جان خود را برای وطن و آرمان‌های آن داده‌اند.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما در مراسم سالگرد شهدای هسته‌ای جمع می‌شویم و به خود متذکر می‌شویم که باید راه و آرمان آنان و همچنین آرمان انقلاب اسلامی ایران را ادامه دهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت:‌ امروز بحث وحدت بحث محوری است و باید کاری کنیم که مدینه فاضله پیامبر (ص) احیا شود.

وی اظهار داشت: در تفرقه قطعاً پیروزی وجود ندارد و خداوند دست کسانی را می‌گیرد که دست آنان در دست همدیگر باشد.

صالحی خاطرنشان کرد: امروز بحث شیعه و سنی توسط غرب راه افتاده تا دشمنی‌ها و فتنه ایجاد شود تا ما به جان هم بیفتیم ولی غرب در آسایش و آرامش مصنوعی خود قرار گیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به سفرش در دوران ریاست جمهوری مرسی به مصر، گفت: در آنجا بحث در مورد شیعه و سنی به وجود‌ آمد که من به آنها گفتم اگر سنی به مفهوم تبعیت از سنت پیامبر گرامی اسلام است ما ایرانی‌‌ها قبل از مصری‌ها سنی هستیم و اگر شیعه یعنی حب اهل بیت شما مصری‌ها بیش از ما شیعه هستید.

وی با بیان اینکه اختلافات بین شیعه و سنی ساخته دشمنان اسلام است، تصریح کرد: بین شیعه و سنی هیچ اختلافی وجود ندارد و باید کاری کرد که وحدت بین شیعه و سنی روز به روز بیشتر شود.

وی تصریح کرد: پدیده داعش باعث شده که همه در جهان اسلام بیدار شوند.

صالحی گفت: داعش باعث شد که اسلام ناب محمدی (ص) مجدداً احیا شود و اگر سال‌ها با انواع شیوه‌های تبلیغاتی تلاش می‌شد که اسلام ناب را معرفی کنیم وضعیت فعلی اسلام ناب را اینگونه که هست نمی‌توانستیم در افکار عمومی امت اسلام به درستی جا بیندازیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: نابخردان، نادانان، جاهلان و آدم‌کشان کاری کردند که برادران اهل سنت هم به حقیقت اسلام ناب پی برده‌اند.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط فعلی شرایط اوج گرفتن اسلام با وجود مکر و حیله دشمنان است، اظهار داشت:‌ خداوند مکر دشمنان جهان اسلام را به خود آنان بازخواهد گرداند.

صالحی تأکید کرد: اگر عده‌ای فکر می‌کنند که می‌توانند به ظاهر با تروریسم بجنگند بدانند که در این راه شکست خورده‌‌اند زیرا تروریسم در چند صد کیلومتری آنها حضور دارد و وقایع اخیر فرانسه دلیل این امر است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه حق آهسته راه می‌رود ولی پیوسته است،  اظهار داشت: باطل سرعت می‌گیرد اما زود از نفس می‌افتد. پس باید به زودی شاهد پیروزی حق بر باطل باشیم.

وی گفت: مؤمن به همت خودش پرواز می‌کند و کافی نیست که بگوییم به خدا ایمان آورده‌ایم بلکه همتی می‌خواهد که ایمان را به کار بگیریم.

صالحی تصریح کرد: شهدا تا بی‌نهایت پرواز کردند چون نهایت همت را به پرواز و به کار گرفتند چون عزیزترین داشته خود یعنی جان‌شان را در راه خدا دادند.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: نمی‌توان نام شهید را از تاریخ حذف کرد.

وی با تأکید بر اینکه هم‌ اکنون نام کربلا از خیلی از کشورها جا افتاده‌تر است،‌ گفت: نام سیدالشهداء (ع) در قلب‌های کشورهای غیراسلامی هم نفوذ کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به راهپیمایی شیعیان در اربعین حسینی بین نجف و کربلا اظهار داشت:‌ تعداد زیادی از کشیش‌های مسیحی در این مسیر راهپیمایی می‌کردند و آنها گفته‌اند که حسین (ع) بین ادیان اسلام و مسیحیت مشترک است و این نشان می‌دهد که امام حسین (ع) چه جایگاه والایی در بین دیگر ادیان دارد.

صالحی خاطرنشان کرد: کسانی که در راه خدا جان‌شان را داده‌اند همیشه در تاریخ جاودان هستند پس نام شهیدان احمدی‌روشن، شهریاری، علی‌محمدی، قشقایی و رضایی‌نژاد جاودانه است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه خوشا به حال سعادت آن افرادی که این دنیا را فروختند تا آخرت را بخرند تصریح کرد: شهادت برای این افراد مبارک و خوش‌یمن است در حالیکه متأسفانه برخی افراد آخرت خود را فروختند تا دنیا را بخرند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه خون شهیدان ما امتداد خون شهدای کربلا است، افزود: اگر خون شهدای کربلا نبود اجر و مقام خون شهادت را آنگونه که واقعیت است درک نمی‌کردیم.

صالحی گفت:‌ خون شهدای ما انقلاب اسلامی ایران و خون شهدای هسته‌ای ادامه راه علمی کشورمان را بیمه کرد و ما با این شهدا مصون شدیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: اگر امروز با 1+5سخن می‌‌گوییم این حرف آنها با چند دیپلمات ایرانی نیست زیرا آنها به خوبی می‌دانند که در حال مذاکره با یک ملتی هستند که پشتوانه دینی، مذهبی و دارای اقتدار و عزت اسلامی است.

وی تصریح کرد: اگر این اقتدار و عزت به دست آمده از اسلام نبود، 1+5 و غرب برای ما تره هم خرد نمی‌کردند و جدی گرفتن جمهوری اسلامی ایران از سوی غرب برای این است که آنها با ملتی روبه‌رو هستند که با الله‌اکبر قیام کردند و بر این شعار وفادار ماندند.

صالحی تأکید کرد: عزتی که آمریکا می‌خواهد به ما بدهد هیچ ارزشی ندارد بلکه این عزت نهایت ذلت است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: شهدای ما پیام حیات طیبه به دیگران دادند که اگر می‌خواهید از زندگی طیبه برخوردار باشید باید فداکاری کنید.

معاون رئیس‌جمهور در پایان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دل‌های مردم لبنان، سوریه، عراق و یمن حضور دارد ولی طرف مقابل با اینکه میلیاردها دلار هزینه کرده است و حتی سران برخی کشورهای دیگر را خریده است ولی چیزی به دست نیاورده در حالیکه سران همین کشورهای خریداری شده به مسئولین کشورمان گفته‌‌اند که ما اشتباه کرده‌ایم و هم‌اکنون فهمیده‌ایم که حق و باطل چه چیزی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها