امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138505
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام ارشد دولت آمریکا در بحبوحه گزارش‌هایی از تصمیم کنگره تحت کنترل ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام ارشد دولت آمریکا در بحبوحه گزارش‌هایی از تصمیم کنگره تحت کنترل جمهوری‌ خواهان برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران می‌گوید این تحریم‌ها روند مذاکرات هسته‌ای را به خطر می‌اندازند.

این مقام که اشاره‌ای به نامش نشده روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «ما از مدتها پیش معتقد بوده‌ایم که کنگره نباید وضع تحریم‌های جدید علیه ایران را در حین مذاکرات مورد بررسی قرار دهد تا به این گفت‌وگوها زمان و فضای کافی برای آزمودن فرصت دیپلماتیک فعلی را بدهد.»

مذاکره‌کنندگان ایران و آمریکا که قصد دارند هفته آینده در شهر ژنو برای گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای ایران تشکیل جلسه دهند از سوی دیگر چشم به زورآزمایی دیگری دارند که در واشنگتن در جریان خواهد بود.

ائتلاف جمهوری‌خواهان، سال گذشته موفقیتی در پیش بردن طرح تحریم‌های خود علیه ایران کسب نکردند اما آنها اکنون با توجه به موفقیت‌شان در انتخابات میان‌دوره‌ای چند ماه پیش کنگره و کسب اکثر کرسی‌های مجلس سنا قصد دارند قدرتشان را با تصویب طرحی که اجازه تحریم‌های بیشتر علیه ایران را می‌دهد محک بزنند.

با این حال، مشکلی که در حال حاضر جمهوری‌خواهان با آن مواجه هستند این است که 54 کرسی تحت کنترل آنها مجلس سنا به هیچ وجه نمی‌تواند آنها را در برابر وتوی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مصون کند.

گذر از خطر وتوی رئیس جمهوری مستلزم کسب 67 رأی، برابر با دو سوم کل آرا است و در حال حاضر، نبرد بر سر 13 رأی برای پر کردن این شکاف و سلب اختیار از باراک اوباما است.

در حالی که کمتر از دو ماه به ضرب‌الاجل اول مارس برای توافق در خصوص چارچوب مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 باقی مانده است حامیان تحریم‌ها خواستار آن هستند که فشارها بر ایران افزایش یابد.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها