امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138512
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، مقامات اندونزی امروز جمعه از شناسایی سیگانالهایی خبر دادند که احتمالا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، مقامات اندونزی امروز جمعه از شناسایی سیگانالهایی خبر دادند که احتمالا متعلق به جعبه سیاه هواپیمای مالزیایی باشد.
در حالیکه 12 روز از سقوط هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی ایرآسیا می‌گذرد تیمهای امداد و جستجو امروز جمعه موفق شدند سیگنالهایی دریافت کنند که گفته می‌شود متعلق به جعبه سیاه این هواپیما است.
پرواز QZ8501 روز 28 دسامبر سال گذشته در مسیر «سورابایا» به سنگاپور اندکی پس از پرواز از صفحه رادار محو شد و سقوط کرد. هیچ یک از 162 سرنشین و خدمه این هواپیما زنده نماندند. تیمهای جستجو تا کنون موفق شدند حدود 35 جسد را از آبهای دریای جاوه در اندونزی بیرون بکشند.
جعبه سیاه یک جعبه کوچک و مقاوم در برابر ضربه و نفوذ آب است که وظیفه ضبط اطلاعات پروازی، داده‌های راهبردی و مکالمات خلبان را بر عهده دارد.

این جعبه حدوداً یک ماه پس از جدا شدن از مدار هواپیما، روشن باقی می‌ماند و برای آسان شدن کار گروه‌های جستجو، از خود پالس‌های الکتریکی منتشر می‌کند.
طی روزهای اخیر تیمهای جستجو موفق شده بودند قطعاتی از لاشه این هواپیما از جمله دم آن را در قعر دریا کشف کنند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها