امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138516
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، ساعتی پس از پایان خونین دو ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری فرانس 24، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، ساعتی پس از پایان خونین دو گروگانگیری در شمال و شرق پاریس، دو روز اخیر را یک تراژدی برای همه مردم فرانسه دانست.

از دیروز تاکنون، تروریست‌ها به کشتار و گروگانگیری در پاریس روی آوردند که دست آخر، با احتساب خود این 3 تروریست، 22 نفر کشته شدند.

فرانسوا اولاند ضمن قدردانی از عملکرد پلیس و ژاندارمری فرانسه گفت: «من به همه آنهایی که در این دو عملیات شرکت داشتند، ادای احترام می‌کنم و واقعاً به آنها افتخار می‌کنم.»

نیروهای مورد اشاره اولاند، در شمال فرانسه توانستند بدون آسیب رساندن به 1 گروگان حاضر در صحنه، سعید و شریف کواشی، دو برادر مهاجم را بکشند، همکاران آنها اما در سالم نگاه داشتن گروگانان موفق نبوند؛ در پایان حمله به فروشگاه یهودیان، یکی از مهاجمان و 3 گروگان کشته شدند.

یک دختر جوان نیز که همراه گروگانگیر بوده، از صحنه گریخت.

اولاند در ادامه، نیروهای امنیتی را خطاب قرار داد و گفت:‌«فرانسه توانست با این موقعیت روبرو شود ولی همه می‌دانیم که این به معنای تمام شدن تهدیدات نیست، باید هوشیار باشیم.»

رئیس‌جمهور فرانسه پیش از این و ساعاتی پس از حمله به دفتر «شارلی ابدو»، از مردم فرانسه خواسته بود که اتحاد خود را حفظ کنند. وی بار دیگر این رویکرد را در پیش گرفت و گفت: «این حملات متعصبانه ارتباطی به اسلام و یا دین ندارد.»

اولاند افزود: «ما باید بتوانیم ضمن حفظ انسجام، با قدرت با اینگونه حملات روبرو شویم؛ ما ملت آزادی هستیم که به هیچ وجه از این حادثه، نهراسیده است.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها