امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138519
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شورای عمومی ائتلاف معارضان سوری «خالد الخوجه» (مهره ترکیه) را به عنوان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شورای عمومی ائتلاف معارضان سوری «خالد الخوجه» (مهره ترکیه) را به عنوان جانشین « هادی بحره»، رئیس سابق ائتلاف (مهره عربستان)، انتخاب کردند. الخوجه که پیش از این نماینده ائتلاف ملی سوریه در ترکیه بود با کسب 56 رای توانست بر رقیب خود «نصر الحریری»، دبیرکل سابق ائتلاف، پیروز شود.

«خلیل مشهدیه»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تغییر مداوم رئیس ائتلاف را به نوعی ناشی از تزلزل و اختلاف‌های درونی شدید اعضای آنها دانست که با تغییرات سیاسی صرفاً به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست تروریست‌ها و حامیانشان هستند.

قطر الخوجه را روی کار آورد تا اخوان المسلمین به عرصه سیاسی سوریه بازگردد

وی افزود: نیروهای حاضر در ائتلاف مخالفان نمی‌خواهند شخصیتی به عنوان راس مخالفان مطرح باشد و تبدیل به فردی تاثیرگذار و کارآمد شود که همه توجهات به سوی وی باشد و این اختلافات درون ائتلاف دائما بر اساس مسائل قومی- طائفه‌ای صورت می‌گیرد تا واقعیت تسلط اخوان المسلمین بر ائتلاف را در ظاهر لائیک بودن دروغین آن بپوشانند.

مشهدیه تاکید کرد: کشمکش بین کشورهای حامی تروریسم موجب شد که خالد الخوجه مهره ترکیه و منتسب به اخوان المسلمین با کمک‌های قطر به ریاست ائتلاف مخالفان برسد تا امیر قطر به بهانه اینکه ائتلاف، نماینده طیف‌های مخالفان سوریه و ملت سوریه است، اخوان المسلمین را به عرصه سیاسی در سوریه بازگرداند در حالی که این امر بدون تایید دولت و ملت سوریه امکان پذیر نیست.

عربستان از مخالفان تفکر اخوان المسلمین در منطقه به شمار می رود و در مقابل حکومت های قطر و ترکیه از حامیان اصلی تفکر اخوانی در منطقه هستند.

برخی از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوریه نیز نسبت به حاکمیت یافتن اخوان المسلمین بر آینده سوریه هشدار داده اند و گفته اند در صورت قدرت یافتن این گروه در سوریه، آنها تنها با خونریزی از قدرت کنار خواهند رفت.

کشورهای حامی تروریسم به دنبال راهی برای نجات نقشه تقسیم سوریه هستند

نماینده پارلمان سوریه تاکید کرد: در پی رسوایی خشونت شبه نظامیان مسلح در سوریه و دستاوردهای پی در پی ارتش سوریه در عملیات‌های دلیرانه خود علیه گروه‌های مسلح، کشورهای حامی تروریسم را به مرز جنون و کشمکش بین یکدیگر رسانده است بنابراین به دنبال راهی برای نجات نقشه خود در تقسیم سوریه هستند که ارتش سوریه آن را ناکام گذاشته است.

وی افزود: بنابراین خاک سوریه شاهد درگیری‌های خونین بین همین شبه نظامیان است و هر کدام از آنها نماینده طرفی از منازعه عربستان سعودی (سلفی) با قطر و ترکیه (اخوانی) است اما این منازعه به نفع ارتش سوریه است که پیروزی‌ها و پیشروی‌های خود را در محورهای مختلف اراضی سوریه تقویت کرد.

ائتلاف مخالفان نماینده هیچ حزبی در داخل سوریه نیست

نماینده پارلمان سوریه با تاکید بر اینکه ائتلاف نماینده هیچ حزب و نیرویی کوچک یا بزرگ در خاک سوریه چه در صحنه نبرد و چه در صحنه سیاسی نیست گفت:ائتلاف جماعتی از شخصیت‌های مزدور و تابع امر خارجی‌ها را تشکیل می‌دهد که یا با شروطی مردود از سوی دولت سوریه پا به کنفرانس گفت‌وگوهای مشورتی در مسکو می‌گذارند و یا اصلا در این کنفرانس حاضر نمی‌شوند و گردانندگان این ائتلاف خوجه را به کرسی ریاست نشاندند تا در گفت‌وگوی سوری-سوری سنگ اندازی کند.

مشهدیه در پایان سخنان خود تاکید کرد: کشورهای حامی تروریسم چون تمایل واقعی برای ایجاد راه حل بحران سوریه ندارند گروه‌های مسلح حامی آنها در سوریه به جان هم افتاده‌اند و هر طرف نقشه ویژه و ابزار خاص خود را برای عملی کردن نقشه‌هایش دارد بنابراین طبیعی است که در صورت تعارض منافع فردی هر کدام از این کشورها اختلافات بروز پیدا می‌کند.

نماینده پارلمان سوریه در پایان گفت وگوی خود با خبرنگار فارس تصریح کرد: اما کشور سوریه شرایط بین المللی کنونی را کاملا درک می‌کند بنابراین با متحدان خود در روسیه و ایران هماهنگی‌هایی در سطوح بلندپایه دارد تا بحران سوریه در دو سطح سیاسی و نظامی پایان یابد، نخستین آن از طریق گفت‌وگو بین نیروهای ملی معارض و سازمان‌های جامعه مدنی و دومین آن از طریق تقویت دستاوردهای ارتش عربی سوریه موازی با آشتی‌های ملی است که ثبات را به مناطق مختلف سوریه بازمی‌گرداند.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها