امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138528
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت هفته وحدت به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت هفته وحدت به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: برپایی همایش& zwnj;های علمی و نشست‌های مختلف در راستای وحدت می‌تواند در پاسخگویی یا از بین‌بردن اختلافاتی که ممکن است دشمنان یا افراد فریب‌خورده و ناآگاه از آنها استفاده کنند،  تأثیرگذار باشد.

وی در ادامه افزود: اختلاف بین دو برادر هم وجود دارد، همه اندیشمندان در نظریات با هم اختلاف دارند، علمای دین هم در مسائل فقهی و فرعی و جزئی با هم در مذاهب مختلف اختلافاتی دارند، نباید وجود این اختلافات جزئی و فرعی باعث شود که ما به جان یکدیگر بیافتیم یا اینکه دشمنی بیاید و از این اختلافات سوءاستفاده کرده و اینها را وسیله قرار دهد و گروهی مزدور را به جان دیگران بیاندازد.

حجت‌الاسلام اختری با تأکید بر اینکه این جلسات کج فهمی را از بین برده و راه درست را نمایش می‌دهد، توضیح داد: راه دیگر این است که علما و اندیشمندان کشورهای مختلف که در میان جامعه حضور دارند، قلم فرسایی می‌کنند و مراکز حوزوی و دانشگاهی فعال هستند باید تلاش کنند که اصل مسئله وحدت و ضرورت آن را برای همه روشن کنند و همینطور اینها باید تلاش کنند که به مردم بفهمانند که این اختلافات جزئی نباید باعث درگیری در میان آنها شود، نقش علما و دانشمندان و به اصطلاح قلم به دستان و رسانه‌ها در این امر بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه ما باید مودت و دوستی که در اسلام وجود دارد و ارزش‌های اسلامی را برای مردم معرفی کرده و از این اختلافات بپرهیزیم،‌ اظهار داشت: ‌دولت‌ها و سیاست‌مداران با توجه به اینکه می‌دانند امروز در دنیا همه گروه‌ها حتی کشورهایی که ایمان و خدایشان یکی نیست و اعتقاد به یک مبدأ واحد ندارند،‌با هم متحد می‌شوند. مسلمانان و دولت‌های اسلامی اگر اتحاد واقعی را ایجاد کنند می‌توانند بزرگترین قدرت باشند و هیچ دولتی نمی‌تواند به اینها تجاوز کنند و این راه دیگر است که سیاسی‌ها باید در این امر تلاش و کوشش کنند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار