امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138530
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «ذهن شرح کلمه‌ای از نهج‌البلاغه» بر اساس کلمه‌ای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «ذهن شرح کلمه‌ای از نهج‌البلاغه» بر اساس کلمه‌ای از خطبه اول نهج& zwnj;البلاغه که در موضوع خلقت انسان در بُعد ذهن ایراد شده، است. در این نوشتار ذهن حقیقی است که کمتر به آن پرداخته شده و آنچه معمولاً در علوم دیگر به عنوان ذهن به آن پرداخته شده است و در باب فکر یا نهایتاً فکر و ذهن است.

کتاب «ذهن شرح کلمه‌ای از نهج‌البلاغه» دارای سی و دو بخش با عناوینی نظیر «کیفیت فعالیت ذهن»، «محیط ذهن»، «ذهن و تصاویر برداشتی جعبه ذهن»، «دلیل ما بر لزوم شناخت ذهن»، «نظریات علمی در باب ذهن»، «تفاوت ذهن و فکر»، شیدایش ذهن»، «ذهن از نگاه علوم عقلی»، «تأثیرات ذهن بر رفتارشناسی»، «ذهن مرکز تجمیع یافته‌ها»، اهمیت چشم و گوش»، «ذهن در مفهوم اعتقادی و اجتماعی» و «ترمیم یا حیات ذهن»، است.

در بخشی از این کتاب درباره «ذهن در مفهوم اعتقادی و اجتماعی»، می‌خوانیم: آنچه که درباره ذهن گفتیم مربوط به بنیاد انسانیت می‌باشد که محیط اعتقادی را در برمی‌گیرد و لکن در محیط اجتماعی ذهن و برداشت‌های آن در چگونه زندگی کردن بسیار مؤثر است لذا تغییر جوامع بر اساس تصاویر ذهنی صورت می‌گیرد که گاه به صورت غیر ارادی و گاه به صورت مهندسی ذهن صورت می‌پذیرد.

در بخشی دیگر درباره «بیماری ذهن»، آمده است: ذهن طبق آنچه که گفتیم تصاویری است که ذاتاً بدون اراده انجام می‌پذیرد پس مادامی که نیروی عقل که آن را می‌پذیرد نتواند بازگردان کند نیروی ذهن دچار اختلال می‌شود و تشکیک در شناخت تصاویر بر هم ریختگی را ایجاد می‌کند.

آنچه که درباره بیماری ذهن منظور ماست تصاویر و رؤیتی به ذهن می‌باشد که نتیجتاً خروجی از ذهن هم دچار مشکلاتی می‌شود بیماری‌های جسمی و روحی در جعبه ذهن ایجاد می‌شود که متخصصان امر، خود به این موضوع بپردازند.

بر اساس این گزارش، انتشارات «سبط اکبر (ص)» کتاب «ذهن شرح کلمه‌ای از نهج‌البلاغه» تألیف «سیدمحمد طباطبایی شیرازی» را در 48 صفحه و با قیمت 2000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها