امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138536
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
حجت‌الاسلام غلامرضا بهروزلک عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ...

حجت‌الاسلام غلامرضا بهروزلک عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره اهمیت توجه به فرهنگ مهدوی توضیح داد: از مهمترین شاخصه‌های فرهنگ مهدوی گشایش و امید به بهبود شرایط، امید به فرج داشتن و عدم اکتفا به شرایط و امکانات موجود است.

 نویسنده کتاب «سیاست و مهدویت» یادآور شد: برای دستیابی به هویت جامعه و جهانی کردن هویت و تمدن اسلامی نخستین نکته شناخت فرهنگ مهدوی است، با توجه به اینکه انسان‌ها پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) به دنبال جامعه آرمانی هستند و به سمت یک جامعه فاضله حرکت می‌کنند باید خودشان نیز گام‌هایی دراین راستا بردارند.

وی با تأکید بر اینکه مهدویت با شناختن امام حی حاصل می‌شود، اظهار داشت: دنیای امروز دنیای بحران‌ هویتی است که این بحران هویت را مدرنیزاسیون و جهانی شدن ایجاد کرده است با مباحث مهدویت می‌توانیم هویت تمدن و فرهنگ اسلامی را بازسازی کنیم.

وی مهمترین شاخصه‌های هویت‌ساز تمدن اسلامی را قرآن کریم، پیامبر اسلام (ص) و مباحث مختلفی چون حج به شمار آورد و گفت: نمونه هویت بخش این تمدن اسلامی، امام حی ما حضرت مهدی موعود (عج) است که هر روز باید با ایشان تجدید بیعت کنیم.

وی در پایان یادآور شد: سراسر دنیای امروز را تکنولوژی درنوردیده است اما بازهم سرشار از بحران است مهدویت جامعه آرمانی ماست و باید برای دستیابی بدان تلاش کنیم جامعه جهانی حضرت مهدی (عج) بدور از این بحران‌ها، اغتشاش‌ها و مشکلات است این جامعه را باید در جامعه ترسیم کنیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها