امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138566
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب، تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در هفته‌ای که گذراندیم نشست‌، ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب، تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در هفته‌ای که گذراندیم نشست‌، دیدار& nbsp; و مواضع گوناگونی در مورد مسائل مختلف اتخاذ کردند.

«تکذیب رقابت سعید جلیلی با علی لاریجانی برای انتخابات آینده مجلس»، «احتمال منطقه‌بندی تهران برای انتخابات مجلس دهم»، «پیشنهاد محوریت به ناطق‌نوری برای همگرایی اصولگرایان»، «بررسی قانون احزاب در مجلس با حضور کارشناسان حزبی»، «دیدار دبیرکل جبهه پایداری با آیت‌الله موحدی کرمانی» و «پنجمین همایش همگرایی اصولگرایان و حواشی نشست» سر خط خبرهای حزبی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و دیگر خبرگزاری‌های رسمی کشور در هفته‌ای که از پیش رو گذراندیم، بود.

آنچه در ادامه می‌آید خلاصه مهمترین اخبار حزبی از 13 دی‌ماه تا 19 دی‌ماه است:

*محمد هاشمی: به کارگزاران باز نمی‌گردم/ آیت‌الله هاشمی به اعدام نشدن شیخ نمر امیدوار است

محمد هاشمی برادر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که این‌روزها خروج غیر منتظره‌اش از حزب کارگزاران سازندگی همه را متحیر کرده بود، در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگاران حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به بیان ناگفته‌هایش پرداخت.

وی در این گفت‌وگو درباره درخواست‌ها از وی برای بازگشت به حزب کارگزاران گفته است که خیر اینطور نبوده و از بنده درخواستی برای بازگشت صورت نگرفته است؛ البته اگر درخواستی هم بشود، بنده نمی‌‌پذیرم و اصولاً نمی‌خواهم درباره احزاب صحبت کنم.

رئیس دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص در ادامه با اشاره به وضعیت خانوادگی خود تصریح کرده که گعده خانوادگی ما سیاسی نیست و در جمع خانوادگی مان حرف های مختلفی زده می شود و کسی امر و نهی نمی کند.

وی در این گفت‌وگو درباره سفر عربستان آیت الله هاشمی نیز گفته است که ایشان (آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی) هنوز تصمیمی ندارد، البته عربستان 2-3 سال است که از ایشان دعوت کرده است و سفیر جدید شان وقتی به دیدار آقای هاشمی آمد این دعوت را تکرار کرد و گفت که منتظر شما هستیم. ایشان هیچ گاه زمانی را تعیین نکرده اند.

*کریمی‌اصفهانی:خاتمی مسئول چراغ سبز‌های فتنه 88 است/ جبران برخی کسری‌ها با افزایش شبانه قیمت نان

احمد کریمی‌اصفهانی که دبیرکلی جامعه اسلامی اصناف و بازار را برعهده دارد در هفته‌ای که گذشت در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگاران حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ارائه تحلیلی از مسائل روز، مذاکرات هسته‌ای، شرایط اقتصادی کشور، علت افزایش قیمت نان، فتنه 88 و ... پرداخت.

وی در این گفت‌وگو با اشاره به بسترهای شکل گیری حماسه 9 دی  و فتنه 88 گفت که ابعاد فتنه 88 خوب برای مردم باز نشده چراکه موضوع اصلاً بحث پیروزی و یا شکست  در انتخابات نبود.

اصفهانی در ادامه با اشاره به ادعای پیروزی میرحسین موسوی در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم تصریح کرده که این حوادثی که در سوریه رخ داد برنامه‌ای بود که اتاق فکر فتنه 88 برای ایران طراحی کرده بود و با هوشیاری مردم و مدیریت مقام معظم رهبری نطفه فتنه 88 پس از 8 ماه سقط شد.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار همچنین با تاکید براینکه فتنه 88 مصداق براندازی بود گفت که حصر  کمترین مجازاتی است که برای سران فتنه آن هم به دلیل رافت اسلامی در نظر گرفته شد چراکه اگر در کشور دیگری چنین اتفاقاتی رخ می‌داد مجازات‌های سنگین تری برای براندازان در نظر گرفته می‌شد.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار در این گفت‌وگوی تفصیلی تصریح کرده که خاتمی یکی از سهم‌ها و نقش‌های اساسی را در فتنه 88 عهده‌دار بود چراکه می‌توانست با بیان حقیقت مانع از تداوم فتنه شود، خاتمی مسئول چراغ سبز‌های حوادث فتنه 88 است، حوادثی که در نهایت باعث فضاحت روز عاشورا و در نهایت خروش مردمی 9 دی شد.

*تکذیب رقابت جلیلی با لاریجانی در انتخابات آتی مجلس

کاندیداتوری سعید جلیلی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم خبری بود که در مدتی رسانه‌های اصلاح‌طلب بر روی آن مانور می‌دادند، خبری که به تحلیل رسانه‌های اصلاح‌طلب سبب می‌شد تا رقابتی بین سعید جلیلی و علی لاریجانی که هم اکنون به عنوان نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حضور دارد و ریاست را نیز عهده دار است، ایجاد شود.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره این شایعه سازی برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب گفت که بنده واقعاً نمی‌دانم این مسئله را از کجا آورده‌اند و این سوال را باید از کسانی که در رسانه‌های خود این موضوع را مطرح کرده‌اند پرسید، برخی بلدند چه شایعه‌ای درست کنند و پای آن سینه بزنند.

آقاتهرانی با بیان اینکه هدف آنها اختلاف افکنی بین نیروهای اصولگرا است، افزود: من نمی‌گویم که آنها حتماً اصلاح‌طلب هستند اما به هر حال در حال حاضر ما بحث انتخاباتی نداریم حتی در جلساتی که با سایر دوستان اصولگرا داشتیم اصلاً مباحث انتخاباتی نبود بلکه رویکرد همگرایی اصولگرایان مد نظر بوده است.

*حداد عادل: برخی با حاشیه‌سازی برای دولت می‌خواهند متن را تحت‌‌ شعاع قرار دهند/ فعلاً قصد لیست‌دهی نداریم

غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش همگرایی اصولگرایان درباره جریان نفوذی که سعی دارد برای دولت ایجاد حاشیه کند به خبرنگار فارس، گفت که بنده احتیاجی نمی‌بینم که برای اداره کشور هر روز یک حرف بزنیم یا مطلبی بنویسیم که باعث بگو مگو و تشویش اذهان عمومی شود و وقت مردم به مناقشه برود لذا معتقدم مراد رهبر معظم انقلاب از پرهیز کردن از حاشیه‌سازها همین امر بوده است.

حدادعادل درباره حاشیه‌سازی این جریان نفوذی برای دولت، خاطرنشان کرد که بدیهی است کسانی می‌خواهند با ایجاد حاشیه و مزاحمت، متن را تحت شعاع قرار دهند.

وی درباره اینکه چرا اصولگرایان همایش انتخاباتی زودهنگام برگزار می‌کنند، اظهارداشت: ما بر روی اصول تأکید داریم و به وحدت دعوت می‌کنیم از این رو نمی‌خواهیم فهرست بدهیم و این اقدامات در واقع به عنوان مقدمات است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به پرسشی بر این اساس که مسائل امروز در مورد جریان اصولگرایی آیا شامل احمدی‌نژاد هم می شود یا خیر، گفت:‌اول باید دید آقای احمدی‌نژاد اصولگرا است یا خیر، آیا شما تا به حال شنیده‌اید که آقای احمدی‌نژاد بگوید من اصولگرا هستم؟

حدادعادل در واکنش به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه اما جریان اصولگرا با تمام وجود در سال 84 و 88 از احمدی‌نژاد حمایت کرد، گفت:‌ بله حمایت کردند اما مخالفت هم کردند چرا که وقتی دیدیم رفتارش متفاوت شده به مخالفت با وی پرداختیم. از همه منتقدتر من بودم که در قضیه ریاست مجلس اگر موافق بودم آن مخالفت‌ها با من نمی‌شد.

*آیت‌الله علم الهدی: عوامل نفوذی می‌خواهند دولت را ابزار خود قرار دهند

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه همایش همگرایی اصولگرایان  در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تلاش جریان نفوذی جهت حاشیه‌سازی برای دولت، اظهار کرد که برخی افراد که در فتنه 88 دچار مرگ سیاسی شدند این دولت را برای تجدید حیات سیاسی خود ابزار کرده‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی بر همین اساس تاکید کرد: شخص رئیس دولت و دولتمردان باید روی این مسئله فکر کنند و گُرده خود را زیر قدم‌های این جریان‌ها ندهند.

*پیشنهاد محوریت همگرایی اصولگرایان به ناطق‌نوری

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی مسئول برگزاری سلسله همایش همگرایی اصولگرایان طی گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگاران حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد که ما روزهای اول که می‌خواستیم جلسات وحدت اصولگرایی را شروع کنیم، به آقای ناطق گفتیم شما تجربه خوبی از گذشته دارید، به صحنه بیایید و محور همگرایی اصولگرایی باشید که به دلایلی نپذیرفت.

وی همچنین در این گفت‌وگو گفت که بده با همه سران موثر اصولگرایی صحبت کردم و حرکت و برنامه‌ریزی خودم را به آنها گفتم و خواستم کمک کنند تا ما این نیروها را جمع کنیم. همه آنها همکاری و آن را تائید کردند منتهی برخی خیلی امیدوار نبودند و می‌گفتند کسی به حرف نمی‌رود و شما موفق نمی‌شوید ولی ما کار خود را شروع کردیم و در تهران یک هسته‌ای مرکزی متشکل از 50 نفر نیروی موثر اصولگرا ایجاد کردیم تا در ارتباط با حوزه اصولگرایی مسائل را به بحث بگذارند.

*بررسی قانون احزاب در مجلس با حضور کارشناسان حزبی

اصغر افتخاری مسئول کمیته احزاب، مجلس و دولت برای تدوین لایحه قانون احزاب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از آغاز بررسی قانون احزاب در کمیسیون شوراهای خانه ملت خبر داد و اظهار کرد: این بررسی‌ها با حضور کارشناسان حزبی وزارت کشور از 15 دیماه برای رفع نقاط افتراق و اختلاف در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور افزود: قانون احزاب مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و پس از بررسی‌ها در کمیسیون شوراهای مجلس و رفع نقاط اختلاف ماموریت ما به پایان خواهد رسید.

مسئول کمیته احزاب، مجلس و دولت برای تدوین لایحه قانون احزاب تاکید کرد: بنا داریم که بررسی‌ها در کمیسیون شورای مجلس هرچه سریع‌تر صورت گیرد و لایحه قانون احزاب جامع‌تر به مجلس فرستاده شود.

*زمان و مکان همایش اصلاح‌طلبان مشخص شد/ دعوت از هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری

همایش اصلاح‌طلبان که قرار است 25 دیماه برگزار شود، 500 چهره اصلاح‌طلب در آن شرکت خواهند کرد.

برپایه این خبر قرار است این همایش در سالن توحید تهران برگزار شود و تاکنون از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات به عنوان سخنرانان اصلی و از محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری رئیس مجلس پنجم به عنوان سخنران فرعی دعوت شده است.

به گزارش فارس، همایش اصلاح‌طلبان ابتدا قرار بود اواخر سال گذشته برگزار شود، سپس خبرها حاکی از این بود که این همایش قرار است در عید غدیر امسال صورت بگیرد که باز این امر محقق نشد.

*دیدار دبیرکل جبهه پایداری با آیت‌الله موحدی کرمانی

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دیدار خود با آیت‌الله موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز خبر داد.

آقاتهرانی با اشاره به عدم حضور اعضای شورای مرکزی در این دیدار تصریح کرد: در این جلسه که روز چهارشنبه بیش از یک ساعت صورت گرفت، درباره وحدت اصولگرایان و برخی موضوعات دیگر بحث و تبادل نظر شد.

*کنگره حزب مردمی اصلاحات دوم بهمن با سخنرانی منتجب‌نیا و کواکبیان برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از برگزاری کنگره حزب متبوعش در 2 بهمن ماه در مجتمع فرهنگی جماران تالار ایرانیان خبر داد و گفت: سخنرانان این کنگره آقایان منتجب‌نیا و کواکبیان و برخی شخصیت‌های سیاسی هستند.

فومنی با بیان اینکه کنگره از ساعت 14 بعدازظهر و با شعار «توسعه سیاسی زیربنای توسعه پایدار» برگزار می‌شود، افزود: در این کنگره تمامی اعضای حزب از سراسر کشور و 22 استان حضور خواهند داشت و ما از شخصیت‌های سیاسی و دبیران کل احزاب نیز دعوت کرده‌ایم.

*دیدار جمعیت ایثارگران با آیات موحدی‌کرمانی، یزدی و مصباح

حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ درباره برنامه‌های تشکل متبوعش برای دیدار با آیات عظام از جمله آیت‌الله مصباح، یزدی و موحدی‌کرمانی اظهار داشت: ما برای ملاقات با همه این بزرگواران برنامه دیدار داریم.

فدایی تاکید کرد: جمعیت ایثارگران حتماً دیدار خواهد کرد و از آنها تقاضا می‌کنیم و تا آخر سال انشاءالله این دیدارها انجام می‌شود.

*باهنر:باید نسبت به رفتار و سخنان حاشیه‌ساز دقت بیشتری داشت/ فرافکنی در شأن مسئولان نیست

محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که دبیرکلی جبهه پیروان خط امام و رهبری را نیز برعهده دارد در حاشیه پنجمین نشست اصولگرایی گفت که وی امروز همه به وحدت و همدلی نیاز داریم تا بتوانیم به کمک هم از مشکلات عبور کنیم و فرافکنی‌هایی که در بعضی صحبت‌ها پیدا می‌شود در شأن مسئولان نیست.

وی همچنین تاکید کرد که باید دقت شود گاه‌گاهی سخنان و رفتارهایی که سبب حاشیه‌سازی می‌شود و می‌تواند حاشیه ایجاد کند و ما را از اصول فاصله دهد و حتی می‌تواند بهانه به دست اختلاف‌‌افکنان بدهد، در صحبت و رفتارهایمان اتخاذ نکنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها