امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138567
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 177
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب کورکر» سناتور ارشد جمهوری خواه کنگره و رئیس کمیته روابط خارجی سنا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب کورکر» سناتور ارشد جمهوری خواه کنگره و رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا اعلام کرد که کاخ سفید به دنبال مجوز رسمی کنگره برای استفاده از نیروی نظامی علیه تکفیری های داعش می باشد و این درخواست را به زودی مطرح می کند.

خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر نوشت که کورکر اعلام کرد که با مقامات دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا درباره استفاده از نیروی نظامی علیه داعش گفت وگو کرده است و ابراز خوشبینی کرد که این موضوع به زودی در کنگره مطرح شود تا نمایندگان دو مجلس نمایندگان و سنا آمریکا که هم اکنون تحت کنترل جمهوری خواهان است درباره صدور مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه داعش تصمیم گیری کنند.

کورکر به خبرنگاران گفت که کنگره باید درباره نوع مجوزی که دولت آمریکا به دنبال آن است اطلاعاتی داشته باشد و در آینده نزدیک جلسه ای برای مطرح کردن این موضوع در کنگره برگزار خواهد شد.

طبق گزارش رویترز، کاخ سفید هنوز درباره این اظهارات کورکر اظهاراتی را مطرح نکرده است.

دولت اوباما استدلال کرده است که کمپین پنج ماهه عملیات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه داعش در عراق و سوریه طبق مجوزی که اوایل 2000 در دوران ریاست جمهوری بوش برای مبارزه با القاعده و گروههای وابسته به آن به تصویب رسید، کاملاً قانونی است.

با اینحال برخی از اعضای کنگره اعلام کرده اند که ترجیحاً برای مبارزه با تکفیری ها داعش باید مجوز جدیدی توسط کنگره به تصویب درآید.

اوباما طی یک کنفرانس خبری در ماه نوامبر اعلام کرد که به دنبال گرفتن مجوز جدیدی از کنگره برای مقابله با داعش است تا به جهان ثابت کند که واشنگتن در تلاش خود برای مقابله با داعش متحد است.

اوایل روز پنجشنبه هفته گذشته، «جان بینر» رئیس اکثریت جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا از اوباما خواست تا طرح استفاده از نیروی نظامی علیه داعش را خیلی زود به کنگره ارسال کند و گفت که جمهوری خواهان کنگره با کاخ سفید همکاری می کنند تا این طرح به تصویب درآید.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها