امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138570
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 153
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه بازدید و بررسی بافت‌های فرسوده شهر کرمانشاه و در جمع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه بازدید و بررسی بافت‌های فرسوده شهر کرمانشاه و در جمع خبرنگاران از وجود 75 هزار هکتار بافت فرسوده در شهرهای کشور خبر داد.

وی با تصریح اینکه 65 درصد از بافت‌های فرسوده کشور را ابنیه و اماکن تاریخی تشکیل می‌دهد، گفت: در اماکن تاریخی اجازه ورود و نوسازی نداریم و این نسبت به شهرهای مختلف متفاوت است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نوع نگاه به بافت‌های فرسوده نیازمند تغییر است، افزود: معانی این بافت‌ها در شورای عالی معماری و شهرسازی به بافت‌های ناکارآمد تغییر یافته است.

حناچی بیان داشت: با تغییر معانی بافت فرسوده به بافت‌های ناکارآمد که به تصویب شورای شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده، قبل از تسری این معانی به کل کشور با همکاری شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به‌دنبال اجرای پایلوت آن در سه شهر کشور هستیم.

وی با تصریح اینکه در همه‌جا روش تخریب و بازسازی راه‌گشا نیست، گفت: روش بهسازی بافت‌های فرسوده می‌تواند مفیدتر باشد و منابع مالی و اعتباری تخصصی دولت نیز به‌عنوان محرک استفاده شود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در مورد وضعیت بافت‌های فرسوده شهر کرمانشاه نیز اظهار کرد: مدت مدیدی است به دلایل مختلف طرح جامعی برای شهر کرمانشاه دیده نشده که امیدواریم این سفر سرآغازی برای تهیه طرح توسعه کرمانشاه باشد.

حناچی در مورد ارائه تسهیلات برای احیای بافت‌های فرسوده بیان داشت: اعتبارات خوبی برای این منظور در نظر گرفته شده و در مجموع 22 بانک عامل در کشور کار اعطای این تسهیلات را بر عهده دارند.

وی با تأکید بر تعهدات دولت در بحث مسکن مهر، گفت: البته این امر در مکان‌یابی، نوع نگاه به این مسکن و شیوه‌های اجرایی در دست بازبینی است.

انتهای پیام/2700/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار