امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138573
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ریاست جمهوری افغانستان تصمیم گرفته برای همکاری بیشتر در زمینه‎های مختلف به‎

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ریاست جمهوری افغانستان تصمیم گرفته برای همکاری بیشتر در زمینه‎های مختلف به‎ ویژه در بخش‎های مبارزه مشترک علیه تروریسم، چگونگی آغاز و انجام مذاکره با طالبان، گسترش و استحکام روابط کابل-تهران و مبارزه با قاچاق مواد مخدر با این کشور پیمان استراتژیک امضا کند.
«نظیف‎الله سالارزی» سخنگوی رئیس جمهور افغانستان با تأیید این خبر زمان سفر اشرف‎غنی و امضای این پیمان را مشخص نکرد.

سالارزی افزود: در سفر اشرف‎غنی به ایران موضوع صلح اولویت داشته و این پیمان نیز پیمانی است که توسط دولتمردان ایرانی در زمان زمامداری «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان پیشنهاد شده و هم‎اکنون پس از بازنگری توسط رئیس جمهور افغانستان امضا خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دولت کابل برای به میان آمدن صلح تلاش می‎کند، اظهار داشت: دولت‎مردان افغان همکاری همسایگان را در این راستا می‎ستاید.

اشرف‎غنی پس از به قدرت رسیدن تاکنون به کشورهای عربستان سعودی، چین، پاکستان، نپال، آذربایجان، بلژیک، انگلیس، آلمان و قزاقستان سفر کرده و با احتساب این سفرها، سفرش به ایران دهمین سفر خارجی وی از زمان زمامداری محسوب می‎شود.

انتهای پیام/.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها