امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138606
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۶
تعداد بازدید: 151
«سلیم شوقی»، نماینده فراکسیون المواطن در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: ...

«سلیم شوقی»، نماینده فراکسیون المواطن در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: کشورهایی که در ائتلاف بین‌‌المللی دست به تجاوز از حد و حدود خود می‌زنند تا دیروز حامی تروریسم بودند.

وی افزود: ما از همه کشورهای عضو ائتلاف می‌خواهیم که به طور جدی اشتباهات خود را در هدف گرفتن اماکنی غیر از مواضع تروریست‌ها تکرار نکنند؛ البته اگر این حملات اشتباهی بوده و مقاصد از پیش تعیین شده نباشد.

نماینده پارلمان عراق گفت: در بیست و چهارم دسامبر گذشته در منطقه «المالحه» در شمال استان بابل، ارتش و بسیج مردمی هدف گرفته شدند که هفتاد کشته و زخمی برجای گذاشت و بیش‌تر آنها از اهالی بصره بودند.

وی افزود: ما در مراسم سوگواری این شهدا شرکت کردیم و در آنجا اهالی و خانواده‌های این عزاداران را دیدیم که به شدت از مرتکبان این جنایات خشمگین هستند و کینه به دل دارند.

سلیم شوقی گفت: ما از کشورهای جهان و ائتلاف بین‌المللی می‌خواهیم که در حمایت از عراق که به نیابت از جهانیان با تروریسم مبارزه می‌کند جدی باشند چرا که داعش دشمن انسانیت است.

به گزارش فارس، بمباران عمدی علیه نیروهای ارتش و داوطلب مردمی بیانگر خباثت مقاصد آمریکا و پوشش بین‌المللی این اقدام به بهانه مبارزه با داعش است.

کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز به تازگی ارائه کمک‌های نظامی آمریکا به تروریست‌های داعش از طریق هواپیما را تایید کرد.

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش شامل کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، ایتالیا، دانمارک، ترکیه، کانادا و استرالیا و کشورهای عربی شامل اردن با هواپیماهای «اف16»، عربستان و امارات با هواپیماهای «اف 16» پیشرفته و مجهز به بمب‌های هدایت شونده لیزری، کویت با هواپیماهای تامین کننده سوخت، بحرین و مراکش با هواپیماهای «اف 16» پیشرفته و نیز قطر و عمان می‌باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها