امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138614
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۶
تعداد بازدید: 63
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پلیس فدرال آمریکا (FBI) و وزارت دادگستری این کشور تلاش می‌کنند تا اتهاماتی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پلیس فدرال آمریکا (FBI) و وزارت دادگستری این کشور تلاش می‌کنند تا اتهاماتی مبنی بر اقدام به جنایت را علیه «دیوید پترائوس» تهیه کنند. وی متهم است زمانی که ریاست سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) را بر عهده داشت، اطلاعات طبقه‌بندی شده را در اختیار معشوقه‌اش گذاشته است.به این ترتیب راه برای «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا هموار می‌شود تا تصمیم بگیرد آیا اقدامی علیه پترائوس صورت دهد و وی را زندانی کند یا خیر.

«نیویورک‌تایمز» نوشت که وزارت دادگستری آمریکا با استناد به شرح حال «پائولا برادول» یکی از افسران ارتش و معشوقه پترائوس، اقدام علیه این نظامی مشهور آمریکایی را در دستور کار قرار داده است. تمرکز تحقیق‌های این وزارت خانه بر این است که پترائوس به برادول امکان دسترسی به ایمیل خود در سازمان سیا و دیگر اطلاعات طبقه‌بندی شده بسیار محرمانه را داده است.

ماموران اف‌بی‌ای این اطلاعات را در رایانه شخصی برادول پیدا کردند آنها پس از کناره‌گیری پترائوس از سازمان سیا در سال 2012 و پس از آنکه اقداماتی بیشتری افشا شد.

پترائوس، ژنرال 4 ستاره‌ بازنشسته که فرماندهی نیروهای آمریکایی را در عراق و افغانستان بر عهده داشت، گفته است که اطلاعات طبقه‌بندی شده را در اختیار برادول قرار نداده است. «رابرت بارنت» وکیل پترائوس همچنین گفت که موکلش تمایلی برای دادخواستی که می‌تواند پیامدهای شرم‌آوری برای وی داشته باشد، ندارد.از این رو هیچ حرفی برای گفتن ندارد.
انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها